مراجعه بیش از ۳۰ هزار زائر به بیمارستان مدینه/ شکستگی و ضرب خوردگی اعضا مشکل شایع زوار

سلامانه : معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از مراجعه 30 هزار زائر به بیمارستان مدینه هلال احمر از آغاز مناسک حج تاکنون خبر داد.

 عادل مقصودی نژاد در گفت‌وگو با فارس آمار مراجعات به مرکز پزشکی حج در این شهر را حدود 30 هزار مورد اعلام و تاکید کرد: درمانگاه‌های قلب و داخلی بیمارستان مدینه، تا روز یکشنبه به کار خود ادامه خواهند داد.

وی افزود: تا یکشنبه و هم‌زمان با آخرین گروه زائران ایرانی در مدینه‌منوره، آماده خدمت‌رسانی است و پزشکان ایرانی به صورت شبانه‌‌روزی و رایگان در خدمت زائران عزیز هستند.

به گفته معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر یک نفر از زائران در بیمارستان مدینه و یک نفر نیز در بیمارستان سعودی بستری است.

وی با بیان این که هر سال در ایام حج  تعدادی از  سالمندان مرد و زن بر اثر سقوط (افتادن) و لیز خوردگی دچار شکستگی استخوان می‌شوند، به آنها توصیه کرد تا برای حفظ تعادل خود از چوب دستی، عصا یا راهبر استفاده کنند که البته کاربرد این وسایل در زمین‌های ناهموار و تاریک بسیار مهم است.

مقصودی‌نژاد با توجه به مراجعات مکرر سالمندان بر اثر شکستگی، بیان داشت تعداد زیادی از افراد 65 ساله یا مسن‌تر هر ساله در ایام حج سقوط می کنند ( زمین می خورند ) و در نیمی از این موارد، سقوط مکرر است.

وی تاکید کرد: برخی از این سقوط‌ها منجر به آسیب جدی از جمله شکستگی لگن، سایر شکستگی‌ها؛ خونریزی مغزی و سایر آسیب‌های جدی به بافت نرم یا آسیب به سر می‌شود.

وی افزود: علاوه بر عصا؛ استفاده از کفش‌های ایمن، استفاده از روشنایی در شب، گرفتن نرده پله‌ها در هنگام بالا رفتن و پایین آمدن از پله‌ها، نیز جهت جلوگیری از سقوط پیشنهاد می‌شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.