دختری كه استخوان‌هایش در می‌روند+عکس

دختری كه استخوان‌هایش در می‌روند+عکس

سلامانه : یك دختر نوجوان به بیماری نادری مبتلا است كه باعث می شود استخوان های بدنش دایما در بروند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، «شانن بلست لند» 15 ساله به سندروم «اهلرز- دنلوس» مبتلا است كه سبب می شود استخوان هایش از جای شان خارج شوند و به همین دلیل، در 5 سال گذشته ستون فقرات، گردن، هر دو شانه، مچ های دست،‌ مچ های پا و انگشت هایش در رفته اند.


هر استخوانی در بدن او از جمله دنده هایش ممكن است بدون هیچ هشداری از جایش خارج شود. شانن در این باره گفت:«می توانم تضمین كنم كه هر روز یك جای بدنم در می رود ولی باید محتاط باشم. گاهی اوقات خودم می توانم استخوان را سرجایش برگردانم و خودم را جمع و جور كنم و خوب شوم ولی اغلب كارم به آمبولانس می كشد.»

پزشكان 3 سال پیش بیماری او را تشخیص دادند:«نمی توانم قدم زنان خرید بروم، چون نمی شود كه زیاد راه بروم و یكی از مفصل هایم در نرود. به خاطر پاهایم نمی توانم برقصم و نمی توانم با خواهر و برادر كوچك ترم فوتبال بازی كنم چون حتما یكی از استخوان هایم در می رود. سعی كردم ورزش رزمی را شروع كنم اما هر جلسه كارم به آمبولانس می كشید... حتی نتوانستم یوگا كار كنم چون باعث می شد خم تر شوم. تنها كاری كه می توانم انجام دهم و امن است،‌ شنا است اما دفعه قبل كه رفتم، پایم در رفت.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.