جشنواره «غذاهای رو به فراموشی ایرانی» برگزار می‌شود

سلامانه : فرهنگسرای امید همزمان با روز جهانی سالمند جشنواره «غذاهای رو به فراموشی» را با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از سالمندان شهر تهران در بوستان خیام برگزار می‌کند.
 
به گزارش تسنیم، تمامی جای جای ایران، فرهنگ و تنوع غذایی مخصوص به خود را دارد. غذاهای متنوعی که ضمن داشتن مواد مغذی کافی و ضروری بدن، هر نوع سلیقه و ذائقه‌ای را راضی می‌کند. بنابراین مردم جامعه ما نیازمند یک بازنگری کامل در سبک زندگی خود هستند و نباید اجازه دهیم تغییرات و زرق و برق‌های امروزی، فرهنگ غذایی مناطق مختلف کشور ما را از بین ببرد.


به گزارش مرکز فرهنگی هنری منطقه 13 با همین هدف فرهنگسرای امید، نهمین جشنواره غذاهای ایرانی را با عنوان «غذاهای رو به فراموشی» را روز دوشنبه 7 مهرماه با همکاری معاونت اجتماعی شهرداری منطقه 13 برگزار می کند و طی آن جهاندیدگان شهر تهران با تهیه و معرفی غذای اقوام ایرانی که رو به فراموشی است با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.


در این جشنواره غذاهای سنتی و آئینی ایران از جمله: خورش تره سنندج، زیره پلو کرمان، قایرمه کردستان، ته تالا اراک، هواری بندر عباس و صدها نوع غذای متنوع دیگر در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. 


آیتم‌های داوری در این جشنواره، خاص بودن غذا، طعم غذا، استفاده از ظروف و پوشش سنتی شرکت کنندگان می‌باشد. در پایان جشنواره به 5 غذای برتر جوایزی اهدا می‌شود. 


علاقه‌مندان جهت حضور در این برنامه می‌توانند در تاریخ اعلام شده از ساعت 14:30 به آدرس میدان امام حسین (ع)، خیابان 17 شهریور، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام مراجعه و یا با تلفن 33355303 - 33302588 تماس حاصل کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.