مرگ۴۰ درصد جوانان به دلیل بیماری قلبی است

سلامانه :  رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران به مناسبت روز قلب اظهار داشت که 40 درصد فوت جوانان به دلیل بیماری قلبی است.

به گزارش ایسنا ، دکتر حافظی درنود و هشتمین جلسه شورا با اشاره به روزجهانی قلب اعلام کرد: " متاسفانه 40 درصد فوت جوانان به دلیل بیماری های قلبی است که مهمترین عوامل این بیماریها هوای ناسالم، فعالیت بدنی کم و مصرف دخانیات است."

از سال 2000 آخرین پنجشنبه سپتامبر هر سال توسط بنیاد جهانی قلب به عنوان " روز جهانی قلب " نامگذاری شده که مصادف با ششم مهر ماه است . امروز برخی آمار می‌تواند حساسیت لازم نسبت به مشکلات قلبی عروقی را ایجاد کند.

سالانه بیش از از 17 میلیون نفر در دنیا به خاطرعارضه قلبی فوت می کنند. در کشور ما نیز متاسفانه 40 درصد فوت جوانان به دلیل بیماری های قلبی است که مهمترین عوامل این بیماریها هوای ناسالم، فعالیت بدنی کم و مصرف دخانیات است. در این راستا توصیه می‌َشود از مصرف غذاهای پرچرب و قند اجتناب شود.

آمار جهانی مبتلابان به دیابت 7.8 درصد که این آمار در ایران بیش از میزان است. در شهر یزد این آمار 14.7 درصد است . عدم استعمال دخانیات و ورزش منظم که مناسب ترین آن پیاده روی روزانه به مدت 20 تا 30 دقیقه به صورت تند راه رفتن است و دوری جستن از استرس و اضطراب در محیط کار و زندگی و نهایتا انجام معاینات دوره‌ای و منظم نقش مهمی در پیشگیری از این مشکلات خواهد داشت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.