شیردهی نقش بسزایی در کاهش افسردگی مادر دارد

شیردهی نقش بسزایی در کاهش افسردگی مادر دارد

سلامانه :  محققان هشدار دادند خطر ابتلا به افسردگی در مادرانی که به فرزند خود شیر نمی دهند زیاد است. افسردگی پس از زایمان در مادرانی که از شیر خود، کودکانشان را تغذیه می کنند شیوع کمتری دارد.


به گزارش سلامانه به نقل از دیلی میل، شیردهی فواید بسیار بیشتری از تغذیه مطلوب و محافظت دربرابر بیماری‌ها دارد. شیردهی رابطه‌ای عمیق و خاص بین مادر و فرزند ایجاد می‌کند و مادری که به فرزند خود شیر نمی‌دهد، برای ایجاد آن باید خیلی بیشتر تلاش کند. مکیدن پستان توسط نوزاد، محیط هورمونی خاصی برای مادر ایجاد می‌کند. پرولاکتین،

هورمون شیرساز، آرامش خاصی در مادر ایجاد می‌کند. مادران شیرده واکنش خفیف‌تری به آدرنالین نشان می‌دهند.


شیر مادر بهترین ، مناسب ترین و طبیعی ترین غذای نوزاد بوده و از نوزاد در برابر بیماریهای گوناگون محافظت می کند. تحقیقات و مطالعات بیشماری سایر مزایای احتمالی شیردهی برای مادران را نشان داده‌اند. این شامل متابولیسم مطلوب، کاهش خطر ابتلا به سرطان‌های مختلف و فواید روانشناختی می‌شود.


بدیهی است که شیردهی هم از نظر جسمی و هم روحی برای مادران پرفایده است. و بااینحال بسیاری از مادران تصمیم می‌گیرند که فقط بخاطر فوایدی که برای نوزادشان دارد، به او شیر بدهند. خیلی وقت‌ها شیردهی مسئله‌ای سخت و ناراحت برای مادران تلقی می‌شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.