افراد مبتلا به دیابت نوع دو آجیل مصرف کنند

افراد مبتلا به دیابت نوع دو آجیل مصرف کنند

سلامانه : مطالعات جدید حاکی از آن است که مصرف روزانه دو عدد آجیل دیابت نوع دو را کنترل می کند. خوردن دوعدد مغز در روز به کاهش و کنترل قند خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع دو کمک می کند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از دیلی میل، متخصصان تاکید کردند انواع مغر از جمله فندق، گردو و بادام به جز بادام زمینی برای افراد مبتلا به این نوع دیابت مفید است. متخصصان تغذیه در یک مطالعه جدید اظهار کردند که جایگزین کردن مغزها و خشکبار به جای کربوهیدراتها برای کنترل بهتر قند خون و میزان کلسترول مفید است.


این متخصصان دریافتند وقتی بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم به جای مصرف برخی از کربوهیدرات‌های معمول، روزانه نصف فنجان خشکبار استفاده کردند پس از سه ماه مقدار قند خون و کلسترول بد آنها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد و در مقابل بیمارانی که در رژیم غذایی خود این تغییرات را اعمال نکردند، پس از این مدت تغییری در قندخون و کلسترول آنها مشاهده نشد.


محققان تاکید کردند، این یافته لزوما بدین معنی نیست که آجیل کلید کنترل دیابت هستند بلکه باید یک تعادل کلی در رژیم غذایی و الگوی زندگی بیماران برای کنترل این بیماری صورت بگیرد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.