سمینار قلب و عروق در اهواز برگزار شد

سلامانه : به‌مناسبت روز جهانی قلب، سمینار قلب و عروق به مرکزیت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این شهر برگزار شد.

 به گزارش فارس ، صبح امروز، سمینار روز جهانی قلب و عروق با حضور اساتید و روسای دانشکده‌های پزشکی سراسر استان در سالن اجتماعات دانشکده پرستاری و مامایی علوم پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز برگزار شد.

استاد و عضو هیئت علمی قلب و عروق دانشگاه جندی شاپور اهواز ظهر امروز در این سمینار اظهار داشت: 45 درصد مرگ و میر، ناشی از بیماری‌های قلب و عروقی است.

رضا اقانلو افزود: شاخصه و علل مرگ و میر قلبی عروقی، سختی شریان‌ها و تغذیه جایگاه کلیدی و گسترده‌ای در سلامت قلب ایجاد می‌کند.

عضو هیئت علمی قلب در رابطه با فرسایش قلب تصریح کرد: فشار خون، استرس و اضطراب افزایش کلسترول خون آسیب‌های اولیه را که از تغذیه است تشدید می‌دهد و فشار خون، دیواره بافتی قلب را دچار عمل فرسایش می‌کند.

اقانلو در ادامه عنوان کرد: سموم وارد شده به بدن مخصوصا قلب از چربی‌های غذایی وارد شده به بدن و از همه مهم‌تر سموم موجود در غذاهای بسته‌بندی شده با محتوای خوراکی یعنی درصد موجود آن محقق خواهد شد.

این استاد دانشگاه ادامه داد : بدن ما به طور طبیعی محافظ دارد تا از آن حمایت کند ولی در مواقعی سموم آنقدر قوی است که بادیگارد موجود در بدن نمی‌تواند به مقابله با سموم بپردازد.

وی در تاکید از بیماری‌های قلبی و چکاپ کردن قلب و بدن گفت: هر فرد حداقل هر دو ماه یک بار باید با مراجعه به پزشک متخصص قلب خود را چکاپ کند زیرا بیماری قلبی مختص افراد بزرگسال نیست بلکه کودکان زیر دو سال و بالاتر به این عارضه دچار هستند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.