پاركینسون در خودكشی رابین ویلیامز نقش داشته؟

پاركینسون در خودكشی رابین ویلیامز نقش داشته؟

سلامانه : سوزان اشنایدر،‌ همسر رابین ویلیامز، فاش كرد كه این هنرپیشه از بیماری پاركینسون -مراحل اولیه آن- رنج می برده.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه»،‌ دكتر مانی آلوارس در این باره در سایت «فاكس نیوز» نوشت:«اگرچه در حال حاضر جزییات زیادی در این باره نداریم، ‌اما می توانم بفهمم كه چطور این بیماری مزمن مثل باری سنگین بر سلامت ویلیامز سنگینی می كرده.

 در حالی كه گروهی از مردم در جوانی گرفتار این بیماری می شوند - یعنی كسانی كه زیر 50 سال مبتلا به این عارضه تشخیص داده می شوند- میانگین سنی ابتلا به آن 62 سال است.


پاركینسون یك اختلال پیش‌رونده است كه سیستم عصبی و به تبع آن، قدرت حركت شما را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری به تدریج پیشرفت می كند و گاهی با یك لرزش خفیف در یك دست شروع می شود. هم چنین روی هورمون «دوپامین» كه بخش پاداش و لذت مغز را كنترل می كند، اثر گذاشته و آن را كم می كند.


كسانی كه از پاركینسون رنج می برند، خیلی خوب می دانند كه باید در چند جبهه بجنگند. سوای لرزه و رعشه،‌ حركات بیماران كند می شود، حرف زدن و بلعیدن سخت می شود و خستگی شدید همیشه همراه فرد است.


اما بیماری پاركینسون فقط یك عارضه جسمی نیست،‌ بلكه می تواند روی توان ذهنی هم اثر بگذارد. طبق اعلام بنیاد ملی پاركینسون، تا 60 درصد بیماران،‌ علایم افسردگی شدید را تجربه می كنند. در حقیقت، محققان می گویند این  بیماری باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در مغز می شود كه ممكن است به افسردگی منتج شود. این بیماران هم چنین از اضطراب و مشكلات حافظه نیز رنج خواهند برد.


برای یكی مثل ویلیامز، شاید ‌فكر كردن به چنین مبارزه ای،‌ تحمل ناپذیر بوده باشد. 


من به شدت بابت از دست رفتن چنین انسان بشردوست و استعداد بزرگی غمگین هستم. حتی دختر 14 ساله من هم وقتی فهمید او درگذشته، به من زنگ زد و واقعا غم را در روح جوانش حس می كردم. بنابراین می شود تصور كرد خانواده اش چه می كشند.


اینكه این بیماری، افسردگی او را تشدید كرده یا نه، از نظر من در حد حدس و گمان باقی می ماند. بیش از یك میلیون آمریكایی با بیماری پاركینسون زندگی می كنند و اگرچه هر روز در تقلا و مبارزه هستند، خیلی های شان به مبارزه ادامه می دهند و به یافتن یك دارو امیدوارند. نمونه عالی این مساله، مایكل جی فاكس هنرپیشه است كه در اوج حرفه اش به این بیماری مبتلا شد ولی با این وجود،‌ برای خیلی های دیگر كه با این عارضه درگیر هستند، به نماد امید تبدیل شد. به خاطر تلاش های او و خیلی های دیگر، تحقیق درباره پاركینسون هم چنان در حال پیشرفت است و شاید یك روز در آینده ای خیلی نزدیك، به یك دارو برسیم. 


فقط آرزو می كردم ای كاش رابین ویلیامز هنوز اینجا بود تا برای كسانی كه با پاركینسون می جنگند، ‌یك نماد امیدوار كننده دیگر باشد.»
http://www.foxnews.com/health/2014/08/14/did-parkinson-play-role-in-robin-williams-suicide/

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.