بسیاری از سردردهای میگرنی به دلیل درمان‌های غلط هنگام سرماخوردگی است

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: بسیاری از میگرن‌های امروزی به دلیل درمان‌های غلط هنگام سرماخوردگی است که با مصرف داروهای آنتی هیستامین همه فضولات را در مغز تجمع پیدا کرده و به مروز زمان فشرده شده و میگرن را در فرد ایجاد می‌کند.

منیر السادات روح اللهی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: براساس شناخت مزاج و کیفیت حالات روانی افراد می‌توان عکس العمل هر فرد را پیش بینی کرد، در شخصی که مزاج سرد و خشک دارد غم و اندوه و ماتم اثرات منفی می‌گذارد و در دراز مدت فرد را تا سر حد بیماری می‌برد.


وی با بیان اینکه حالات روحی و روانی دارای مزاج و کیفیت متفاوت است، افزود:  مزاج خشم "گرم و خشک"، هیجان "گرم و خشک"، نگرانی "گرم و تر"، ترس "سرد و تر"، افسردگی "سرد و خشک"، غم "سرد و خشک" است.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران بیان داشت: بهبود احوال روانی انسان می‌تواند سیستم دفاعی بدن را تقویت کند و مقاوت بدن را افزایش دهد. روان انسان مانند کوه یخی است و تنها بخش کوچکی از آن قابل دیدن است.


روح اللهی گفت: پاکسازی مغز مانع بروز مشکلات روحی و روانی در فرد می‌شود؛ بسیاری از افراد با کوچکترین سرماخوردگی یا آب ریزش بینی شروع به مصرف قرص می‌کنند که مانع خروج مواد زائد از مغز می‌شود که این آبریزش بینی در ابتدای بیماری می‌تواند برای سلامتی مغز مفید باشد.


وی با اشاره به اینکه نباید سریع آبریزش بینی را قطع کنیم، اضافه کرد: باید به مدت 3 روز بیماری را به حال خود واگذار کنیم تا تمام فضولات به صورت آبریزش بینی خارج شود و در غیر این صورت اگر در مغز بماند خود عامل بروز بیماری‌های دیگر است.


این دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد: پیامبر (ص) می‌گویند زکام لشکر خداست یعنی یک سرماخوردگی ساده به دلیل اینکه مزاج مغز را تغییر می‌دهد، باید اجازه داد تمام فضولات خارج شود در غیر این صورت تمام فضولات فشرده و تجمع پیدا کرده  و موجب بروز سردردهای میگرنی در دراز مدت می شود.


روح اللهی افزود: بسیاری از میگرن‌های امروزی به دلیل درمان‌های غلط سرماخوردگی است که با مصرف داروهای آنتی هیستامین همه فضولات را در مغز حفظ کرده و به مروز زمان فشرده شده اند که میگرن را در فرد ایجاد می‌کند.


این دستیار تخصصی طب سنتی ایران خاطرنشان کرد: از راه‌های پاکسازی مغز خواب کافی است، چون زمانی که افراد به خواب می‌روند، مغز فرصت پیدا می‌کند مواد زاید را دفع کند و اندام‌های درونی به خودشان بپردازند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.