ابولا، بحث اصلی سخنرانی رهبران آفریقایی در سازمان‌ملل

سلامانه :با افزایش دامنه نگرانی در مورد گسترش بیماری مرگبار ابولا، این موضوع بخش زیادی از سخنرانی رهبران بسیاری از کشورهای آفریقایی را در مجمع عمومی امسال سازمان ملل متحد به خود اختصاص داد.

به گزارش ایسنا ، سه کشور سیرالئون، لیبریا و گینه در غرب آفریقا با خطر شیوع ویروس ابولا روبرو هستند و ترس و نگرانی از گسترش این ویروس، سراسر قاره آفریقا را فرا گرفته است.

وزیر خارجه لیبریا در سخنرانی خود در مجمع عمومی گفت: ابولا ما را عاجز کرده است. این بیماری از تلاش جمعی ما سریعتر حرکت کرده است. متاسفانه، این بیماری ما را محاصره کرده و کودکان زیادی را در سراسر کشور یتیم کرده است. از جمله یک کودک 10 ساله که تنها بازمانده یک خانواده 12 نفری است.

موج جدید شیوع ویروس ابولا تاکنون بیش از 3000 قربانی گرفته و به سرعت در حال گسترش در سیرالئون و لیبریا است. گسترش این ویروس در کشور گینه که شاهد اولین فرد مبتلا به این ویروس بود، کمتر از مناطق دیگر شده است. بیماری ابولا از طریق تماس با مایعات بدن فرد مبتلا به آن منتقل می‌شود و بین 25 تا 90 درصد افراد آلوده به این ویروس جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش یورونیوز، ویروس ابولا یکی از مرگبارترین ویروس‌ها است که با تب شدید و خونریزی همراه است و فرد مبتلا به آن، بلافاصله از پا در می‌آید. مشکل اصلی در شیوع ابولا این است که به سادگی از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و درمان و واکسن ندارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.