نگرانی مادران انگلیسی از اعتصاب ماماها

سلامانه :  خبر اعتصاب ماماها در انگلیس که برای نخستین بار در تاریخ 133 ساله کالج سلطنتی مامایی رخ می‌دهد، موجی از نگرانی را در میان مادران پا به ماه انگلیسی به راه انداخته است.

به گزارش ایسنا ، مخالفت دولت انگلیس با پیشنهاد افزایش یک درصدی حقوق ماماها، باعث شد تا آنها برای نخستین بار دست به اعتصاب بزنند. در یک رای‌گیری که در آن 49.4 درصد از ماماهای کالج سلطنتی مامایی شرکت داشتند، 82.2 درصد از رای‌دهندگان با اعتصاب موافقت کردند. بنابراین ماماها در روز 13 اکتبر برابر با 21 مهرماه دست به یک اعتصاب چهار ساعته خواهند زد.

«کتی وارویک»،‌ مدیر اجرایی کالج سلطنتی مامایی انگلیس می‌گوید: این اعتصاب نمی‌تواند صدای رسایی را از شدت نارضایتی‌ها به دولتمردانی که حاضر به افزایش تنها یک درصدی دستمزد ماماها نشده‌اند برساند.

وی با این حال اطمینان خاطر داد که در طول این اعتصاب، زنان پا به ماه می‌توانند در صورت نیاز روی کمک ماماها حساب کنند و مطمئن شوند که امنیت آنها و فرزندشان به خطر نمی‌افتد. آنها هر زمانی که نیاز داشته باشند، ماماها به کمکشان خواهند شتافت.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، در مقابل سازمان ملی تامین بهداشت و درمان انگلیس نیز این اعتصاب را امری نابخشودنی عنوان و اعلام کرد: این اقدام سبب نگرانی زنان باردار خواهد شد.

سخنگوی این سازمان گفت: کارمندان در سازمان ملی تامین بهداشت و درمان در واقع دارایی ارزشمندی ‌هستند و ما با افزایش بودجه این سازمان از سال 2010 میلادی هزاران نیروی جدید را که شامل بیش از 1700 ماما می‌شوند،‌ استخدام کرده‌ایم. پس باید بودجه را برای این افزایش پرسنل حفظ کنیم و در نتیجه قادر به افزایش حقوق‌ها نیستیم.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.