خانواده‌ها نسبت به کاهش جمعیت جوان بی تفاوت نباشند

سلامانه :مدیرکل آمار و جمعیت سازمان ثبت احوال کشور از بی تفاوتی خانواده ها نسبت به کاهش جمعیت هشدار داد و گفت: داشتن حداقل دو تا سه فرزند بهترین گزینه برای خارج نشدن از تعادل جمعیتی است.

ˈ علی اکبر محزون ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نرخ باروری از دهه 70 به بعد در کشور رو به کاهش گذاشته و به زیر سطح جانشینی(جایگزین شدن حداقل دو فرزند به جای پدر و مادر) رسیده است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به تعادل جمعیتی باید در کشور سطح باروری به بالاتر از سطح جانشینی افزایش یابد، اظهار داشت: اگر روند کاهش جمعیت ادامه یابد در سال های آینده با کاهش جمعیت جوان، کاهش نیروی کار در بحث های اقتصادی و توسعه ای مواجه خواهیم شد.

محزون ، فرهنگ سازی و آگاه سازی خانواده ها را در این زمینه مهم و ضروری دانست و ادامه داد: به تاخیر افتادن و بالا رفتن سن ازدواج فرصت مفید را برای فرزند آوری کاهش می دهد.

به گفته وی ، چنانچه مشکل فرزند آوری برطرف نشود در آینده با مشکلات جمعیتی از جمله افزایش سالمندان و کاهش نیروی جوان مواجه می شویم .

محزون با اشاره به اینکه تحکیم بنیان خانواده از طریق ازدواج حاصل می شود، افزود: ازدواج باید با شناخت کافی صورت گیرد تا از واقعه طلاق جلوگیری شود.

این مقام مسوول در سازمان ثبت احوال تصریح کرد آمارهای ثبت احوال نشان می دهد بعداز بیماری های قلبی بیشترین عامل مرگ و میر جوانان حوادث ترافیکی است و باید با اتخاذ راهکارهایی از این سرمایه های انسانی حفاظت کنیم. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.