ارسال ۷۰۰ کارتن دارو به عراق

سلامانه :مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به ارسال ۷۰۰ کارتن دارو به عراق از برپایی ۹ خیمه درمانی با حضور پزشکان ایرانی در اطراف بارگاه امام حسین (ع) در ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید علی ریاض اظهار داشت: مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در شرایط عادی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران عتبات عالیات، 3 درمانگاه در کربلا، 2 درمانگاه در نجف، یک درمانگاه در کاظمین و یک درمانگاه در سامرا دارد.


وی با بیان اینکه خدمات این مراکز درمانی در تاسوعا و عاشورای حسینی، اربعین حسینی و نیمه شعبان بیشتر می‌شود، اظهار کرد: به همین منظور در این ایام با تقاضای طرف عراقی گروه‌های پزشکی به کربلا به صورت داوطلبانه و افتخاری فرستاده می‌شوند.


ریاض اظهار داشت: به همین منظور امسال 60 نفر در قلب تیم پزشکی از جمله 7 جراح 4 متخصص داخلی، دو متخصص قلب، 2 متخصص ارتوپدی، 2 متخص بیهوشی، 2 متخصص طب اورژانس، یک متخصص عفونی و یک متخصص پوست، 10 پزشک عموومی زن و مرد و  10 پرستار و 12 امدادگر از ششم تا سیزدهم آبان در کربلا به زائران خدمت می دهند.

به گفته رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر شاید در این میان تخصص‌هایی باشد که بنظر برسد نیازی به تخصص آنها در ایام عاشورا و تاسوراعا نیست اما از آنجا که طرف مقابل با توجه به نیازهای درمانی تقاضای حضور این پزشکان را کرده است لذا این متخصصان نیز در این ایام به کربلا اعزام می‌شوند.


ارسال 700 کارتن دارو به عراق
ریاض افزود: چهار خیمه هلال احمر شامل دو خیمه در بین الحرمین، 2 خیمه در خیمه گاه و یک خیمه در خیابان جمهوری برپا خواهد شد و بدین منظور 700  کارتن دارو بالغ بر 5 تن دارو و تجهیزات پزشکی هم به کربلا فرستاده شده است که البته بخشی از این دارو نیاز درمانگاههای هلال احمر در عراق بوده و در آنجا باقی خواهد بود.


رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر افزود: طرف عراقی درخواست کرده است اربعین امسال در مسیر نجف به کربلا که پذیرنده زائران میلیونی به کربلا است جمعیت هلال احمر ایران نیز امدادرسانی داشته باشد که در این زمینه در مطالعه و انجام هماهنگی‌های لازم هستیم.
وی در پایان از عبدالمهدی کربلایی تولیت حرم امام حسین(ع)، شیخ صبار، معاونت فرهنگی این آستان و دکتر یاسین رئیس جمعیت هلال احمر عراق و کادر پزشکی تشکر دارد.


به گزارش تسنیم، گروه تخصصی 60 نفره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر عازم سرزمین فرات شدند تا همزمان با مراسم سوگواری عاشقان سرور و سالار شهیدان در تاسوعا و عاشورای حسینی شور دیگر را تجربه کرده و همانند هر ساله با ارائه خدمات درمانی و خلق حماسه جدید برگ سبزی تازه برای هلال احمر کشورمان به ارمغان بیاروند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.