تشریح آخرین وضعیت قوی‌ترین طوفان جهان

سلامانه :رئیس سازمان امداد و نجات با تشریح آخرین وضعیت قوی‌ترین طوفان جهان «هایان » از اعزام تیم ارزیاب امدادی ایران به فیلیپین خبر داد و گفت: براساس پیش بینی‌ها زمستان سختی در کشور پیش رو خواهیم داشت براین اساس طرح امدادزمستانه آغاز می‌شود.

محمود مظفر در گفت‌وگو با تسنیم، در تشریح آخرین وضعیت طوفان «هایان» در فیلیپین اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر ایران اعلام آمادگی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به حادثه‌دیدگان این طوفان را داشته است و در این زمینه یک تیم 4 نفره ارزیاب امدادی نیز در صورت مهیا شدن شرایط لازم به فیلیپین اعزام خواهند شد تا از نزدیک منطقه حادثه را مورد ارزیابی قرار دهند.


اعزام ارزیاب‌های امدادی ایران به فیلیپن
وی افزود: ارزیابی مناطق حادثه دیده فیلیپین بر اثر طوفان «هایان» توسط ارزیاب‌های امدادی هلال‌احمر کشورمان می‌تواند نوع کمک‌های ارسالی را تعیین کند مبنی بر اینکه آیا برای ارسال کمک‌ها اجناس لازم را در همان مناطق خریداری کنیم یا اینکه به وسیله هواپیما کمک‌های بشردوستانه کشورمان را به حادثه‌دیدگان طوفان «هایان» ارسال کنیم. 


رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به گزارش‌های صلیب سرخ درباره تعداد کشته‌شدگان و آسیب‌دیدگان بزرگترین طوفان جهان «هایان» در فیلیپین عنوان کرد: مهمترین نیازهای حادثه‌دیدگان طوفان «هایان» اسکان و تغذیه اضطراری و درمان اورژانسی است.


تجربه امدادگران ایران در مواجهه با طوفان‌های سهمگین
مظفر در توضیح تجربه امدادگران ایران در مواجهه با طوفان‌های سهمگین و نوع امدادرسانی آنان بیان داشت: امدادگران ما نیز در کشور تجربه‌های خوبی در مواجهه و مقابله با طوفان‌ها به خصوص در مناطق سیستان و بلوچستان و کرمان دارند. 


وی در تشریح بازدید دبیرکل جدید هلال احمر از سازمان امداد و نجات و توصیه‌هایی که در این زمینه داشته‌اند، عنوان کرد: مهمترین توصیه دبیرکل هلال احمر آن بود که همه باید بپذیرند که فعالیت‌های سازمان امداد و نجات در بخش‌های مختلف از جمله لجستیک، امداد، نجات و اسکان باید به صورت تخصصی صورت پذیرد و این توصیه‌ها نیز این انگیزه را برای ما ایجاد می‌کند تا با تمرین‌های بیشتر براساس آموزه‌های علمی پیش رویم.


کاهش زمان نجات/افزایش نیروهای عملیاتی به نیروهای ستادی
رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: یکی از نظرات و توصیه‌های دبیرکل جمعیت هلال احمر در کاهش زمان امداد رسانی به خصوص مبحث نجات بود که باید در کمتر از 6 ساعت صورت پذیرد و یکی دیگر از توصیه‌های وی مساله ارتقاء نیروهای عملیاتی بود به طوری که عنوان کردند باید درصد نیروهای ستاد و عملیات که در حال حاضر 30 درصد عملیات و 70 درصد ستاد است معکوس شود و به 70 درصد عملیات و 30 درصد ستاد تبدیل شود که این برنامه را طی 5 سال آینده دنبال خواهیم کرد و بر این اساس هر کس هم که بخواهد وارد هلال‌احمر شود باید از کانال سازمان امداد و نجات با فراگرفتن آموزه‌های امدادی و نجات راه پیدا کند.


امسال زمستان سختی داشته باشیم
مظفر در تشریح طرح امداد زمستانه جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور خاطرنشان کرد: طرح امداد زمستانه هلال‌احمر در سال 92 نیز با برگزاری مانوری از تاریخ 4 آذر با حضور سازمان‌ها و نهادهای مرتبط امدادی از جمله اورژانس، راهداری، پلیس و ... به اجرا در خواهد آمد. پیش‌بینی‌ها بر آن است که امسال زمستان سختی داشته باشیم، براین اساس از نظر کمی و کیفی تعداد امدادگران، پایگاه‌های امدادی و تجهیزات امدادرسانی را افزایش خواهیم داد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.