ورم عضو گچ‌گیری شده طبیعی است

سلامانه :فوق تخصص ارتوپدی کودکان گفت: ورم عضو گچ گرفته‌شده تا حدی طبیعی است؛ اما اگر اعضا یا مفاصل منتهی به محل گچ گرفته شده حرکتی نداشت یا تغییر رنگ در آنها به وجود آمده باشد باید نگران بود؛ شاید بر شبکه عروقی و عصبی فشار وارد شده باشد.


فرهنگ غنی‌پور در گفت‌وگو با  فارس، اظهار داشت: ورم عضو گچ گرفته‌شده تا حدی طبیعی است؛ البته گچ‌گرفتن نیز باعث اعمال فشار در آن ناحیه می‌شود.

فوق تخصص ارتوپدی کودکان گفت: اگر عضو گچ گرفته شده پا باشد باید پا را نسبت به سطح سر بالاتر نگه‌داشت و انگشتان پا را حرکت داد یا اگر عضو گچ گرفته شده دست بود باید دست به گردن آویزان باشد و انگشتان را به طور مداوم حرکت داد.

 استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: به طور کلی باید اعضای منتهی به عضو گچ گرفته را حرکت داد تا خون جریان داشته باشد و از ایجاد ورم حاد بکاهد.

غنی‌پور افزود: اگر در ناحیه گچ‌ گرفته‌ شده ورم حاد به وجود بیاید باید کیسه یخ در محل قرار داد تا از تورم آن بکاهد؛ همچنین مصرف داروهای ضد التهاب نیز می‌تواند مؤثر باشد.

وی ادامه داد: اگر اعضا یا مفاصل منتهی به محل گچ گرفته شده حرکتی نداشت یا تغییر رنگ در آنها به وجود آمده باشد باید به پزشک مراجعه کرد چرا که ممکن است بر روی شبکه عروقی و عصبی فشار وارد شده باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.