چه کودکان و نوجوانانی باید مکمل مصرف کنند؟

چه کودکان و نوجوانانی باید مکمل مصرف کنند؟

سلامانه:به نظر می رسد نوجوانان ثروتمند، آخرین نسل از انسان هایی باشند که به اندازه کافی میوه و سبزیجات می خورند و با استفاده از این روش ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن شان را تامین می کنند.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از تایم، نوجوانانی که در خانواده های فقیر زندگی می کنند، به علت تغذیه نامناسب در معرض ابتلا به سوء تغذیه قرار دارند. 

 


به همین دلیل است که دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا بر روی مصرف مکمل های مولتی ویتامین توسط کودکان و نوجوانان خانواده های فقیر مطالعه می‌کردند تا نشان دهند، آنها با مصرف این مکمل می توانند کمبود ویتامین و مواد معدنی بدن شان را جبران کنند.  

 


اما، یافته های محققان چیز دیگری نشان داد. وقتی آنها نتایج بررسی های ملی را بر روی بیش از هزار کودک و نوجوان دو تا هفده ساله تجزیه و تحلیل کردند، دریافتند، افرادی که بیش از اندازه مکمل مصرف کرده اند، کودکان و نوجوانان خانواده های پر درآمد بوده اند. 

 


دکتر الفت شیکین، استاد رشته تغذیه دانشگاه کالیفرنیا و سرپرست این مطالعه گفت:" ما دریافتیم، مکمل ها به صورت گسترده توسط کودکان و نوجوانانی که وزن شان پایین تر از حد طبیعی بود مصرف می شود."

 


بر اساس گزارشی که انجمن ملی تغذیه و سلامت آمریکا که در سال 2009 منتشر شده، در حدود یک سوم کودکان و نوجوانان آمریکایی مکمل مصرف می کنند. 

 


اکثر افراد مصرف کننده مکمل ها سفید پوست هستند و در خانواده های پر درآمد زندگی و از رژیم غذایی سرشار از فیبر و کم کلسترول پیروی می کنند. 
به معنای دیگر، کودکان و نوجوانانی این مکمل ها را مصرف می کنند که احتیاجی به آنها ندارند.

 


نتایج این مطالعه نشان داد، کسانی که از مصرف مکمل ها سود می برند - کودکان و نوجوانان فقیر - در صورت دسترسی یافتن به کوپن های تهیه غذا و استفاده از خدمات بهداشتی و دارو، مجبورند برای استفاده از این کوپن ها ساعت ها در صف انتظار بایستند.

 


شیکین افزود:" کودکان فقیری که در طول روز نمی توانند یک وعده غذای گرم و سالم بخورند باید مکمل های ویتامین و مواد معدنی را مصرف کنند، اما به ندرت این مواد به دست شان می رسد."

 


به گفته دکتر فرانک گریر، رئیس آکادمی تغذیه کودکان آمریکا گفت:" خانواده های فقیری که از کوپن های ویژه برای تامین مواد غذایی استفاده می کنند به مکمل های ویتامین و مواد معدنی دسترسی ندارند."

 


او افزود:" آکادمی تغذیه آمریکا، با طراحی و اجرای برنامه ای ویژه، تغذیه 55 درصد نوزادان متولد شده در ایالات متحده را که واجد شرایط باشند را تا پنج سالگی تامین می کند. اما مکمل های خوراکی شامل این برنامه نمی شوند." 

 


دکتر گریر ادامه داد:" کودکان به روزانه 400 IU ویتامین د ( استاندارد بین الملی )، معادل چهار لیوان شیر نیاز دارند. اما کودکان آمریکایی به علت پیروی کردن از رژیم غذایی نامناسب از کمبود این ویتامین رنج می برند که با مصرف مولتی ویتامین می توان آن را جبران کرد. "

 


او باور دارد، نتایج این مطالعه نشان دهنده این واقعیت است که پزشکان و مسئولان بهداشت عمومی آمریکا باید به والدین درباره مصرف مکمل ها، اطلاعات کافی داد. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.