ماهی سالمون دشمن سکته قلبی و سرطان پروستات

 ماهی سالمون دشمن سکته قلبی و سرطان پروستات

سلامانه :اگر جزو کسانی هستید که ماهی سالمون را از رژیم غذایی تان حفظ کرده اید، باید در تصمیم‌تان تجدید نظر کنید. این ماهی که گوشت سفت و بسیار چربی دارد، سرشار از اسیدهای آمینه، مواد معدنی مانند ید، کلسیم، فسفر، سلنیوم، آهن، سدیم، پتاسیم و ویتامین های ب 12، آ و د است.

 

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از ریدرز دایجست، برخی از مردم معتقدند، ماهی های پرورشی حاوی مواد سمی هستند، اما نتایج بررسی های دانشمندان مدرسه تغذیه و پزشکی دانشگاه اسلو در نروژ نشان داده تفاوتی میان گونه‌های وحشی و پرورشی ماهی ها - به خصوص سالمون - وجود ندارد. 

 

افرادی که بیش از دو وعده در هفته ماهی می خورند - بیش از 150 گرم - بهتر است علاوه بر سالمون، انواع دیگر ماهی را نیز در رژیم غذایی شان بگنجانید. 

مصرف چه مقدار ماهی کافی است: 300 گرم در طول هفته

 


نکات مهم در خرید ماهی سالمون

باید ماهی انتخاب کنید که تازه، مرطوب، براق، روشن و استوار باشد. خرید و مصرف فیله منجمد یا کنسرو شده این ماهی که با کلسیم غنی شده اند برای کودکان و بانوان مفید است.  

 

خواص درمانی

مصرف دو وعده ماهی سالمون - که جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز است - در هفته ممکن است خطر مرگ ناشی از بیماری قلب و عروق و بروز حمله قلبی را تا 44 درصد کاهش دهد. نتایج پژوهش های 30 ساله دانشمندان سوئدی بر روی بیش از شش هزار مرد نشان داد، کسانی که دست کم دو وعده در هفته ماهی چرب می خورند، یک سوم کمتر از سایر مردانی که چنین نمی کنند در معرض ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند. همچنین، محققان مدرسه انجمن روان پزشکی آمریکا دریافته اند، افرادی که میزان اسیدهای چرب امگا 3 خون شان بالا است، 53 درصد کمتر از سایر افراد افسرده می شوند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.