سرمایه‌گذاری۱۰۷میلیون دلاری مرک در چین

سرمایه‌گذاری۱۰۷میلیون دلاری مرک در چین

سلامانه شرکت داروسازی مرک آلمان 80 میلیون یورو ( 108 میلیون دلار ) در کارخانه های تولید دارو در چین سرمایه گذاری خواهد کرد. 


به گزارش سرویس ترجمه «سلامانه» به نقل از رویترز، مرکز تولید داروهای شانگهای از سال 2017 میلادی داروهایی برای درمان بیماران چینی که از دیابت، نارسایی تیروئید و بیماری های قلب و عروق رنج می برند تولید خواهد کرد. 


افزایش هزینه های بخش بهداشت و درمان چین به بیش از یک میلیارد دلار در سال 2020 میلادی سبب شده، بسیاری از شرکت های بین المللی تولید دارو با مشارکت شرکت های چینی در این کشور سرمایه گذاری کنند.


بسیاری از شرکت های تولید دارو که در چین سرمایه گذاری کرده اند با پرداخت رشوه به پزشکان و مقامات بهداشت عمومی چین به فساد مالی متهم شده اند. 
مدیران شرکت بریتانیایی GlaxoSmithKline به علت پرداخت بیش از 3 میلیارد یوان ( 493 میلیون دلار ) رشوه به پزشکان و مقامات دولتی برای تسهیل فروش داروهایشان به دادگاه فراخوانده شده است.  


صاحبان سایر شرکت های داروسازی مانند بایرن، سانوفی، نوارتیس و ... نیز به این علت باید در دادگاه شهر شانگهای حاضر شوند. 


این شرکت ها، از بیم متهم شدن به فساد مالی، ارتباط شان را با مقامات دولتی و پزشکان چینی قطع کرده اند و فروش شان در طول یک سال گذشته بیش از 61 درصد کاهش یافته است. 


بنجامین بای، یکی از مدیران شرکت حقوقی Allen & Overy که در شانگهای مستقر است گفت:«چین تا 10 سال آینده با پشت سر گذاشتن ایالات متحده آمریکا به بزرگ ترین بازار داروی جهان تبدیل خواهد شد. مدیران شرکت های بین المللی تولید کننده دارو ترجیح می دهند به جای از دست دادن این بازار پر سود، روش دیگری برای فروش محصولات شان بیابند. »

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.