عرضه دستگاه تست خانگی برای سرطان کولون

سلامانه : میلیون‌ها نفری که از زیر کولونوسکوپی و آزمایشات مشابه در می‌روند، حالا می‌توانند از دستگاه جدیدی استفاده کنند که تازه به بازار آمده و در خانه استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت‌های «miamiherald» و «AP»، این اولین بار است که می‌توان در دستشویی خانه نشست و دنبال DNA سرطانی گشت. بااین‌حال، استفاده از این وسیله کمی تردید برانگیز است.


ازیک‌طرف، افراد کمی حاضر به انجام آزمایش‌هایی مثل کولونوسکوپی می‌شوند که با آن می‌توان پی به مشکلات کولون برد و بنابراین، دستگاه «Cologuard» می‌تواند کمک کند، تعداد کسانی که حاضر به آزمایش می‌شوند افزایش بیابد.


از سوی دیگر، آزمایش‌های دیگر امتحان خود را پس داده‌اند و معلوم شده که مؤثر هستند؛ اما این‌یکی نه. استفاده از این دستگاه جدید که در کلینیک معروف «مایو» در مینه سوتای آمریکا ساخته‌شده، می‌تواند سبب شود مردم دیگر سراغ کولونوسکوپی و روش‌های مشابه نروند.


درهرحال، اداره دارو و غذای آمریکا این دستگاه را تأیید کرده است.


اما روش استفاده؛ Cologuard هم دنبال خون در مدفوع می‌گردد که می‌تواند نشانه تومور در روده باشد و هم دنبال DNA ای که نشانه سرطان یا «پولیپ» روده را داشته باشد. سپس نمونه گرفته‌شده به آزمایشگاه فرستاده می‌شود و اگر جواب مثبت بود، باید کولونوسکپی انجام شود تا اگر زائده‌هایی مثل پولیپ در روده بود، برداشته شوند و هم وجود سرطان بررسی شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.