باردار هستی یا نیستی؟

سلامانه :زندگی مثبت نوشت:بارداری همراه خود نشانه‌های آشکاری دارد که اگر از آنها آگاهی داشته باشید بهتر می‌توانید این روند را طی کنید. تست زیر انجام دهید چرا که هر چه زودتر از بارداری‌تان مطمئن شوید...

یکی از بارزترین نشانه‌های بارداری ............ است.

الف) خستگی ب) عادت‌ماهانه نشدن 

ج) بی‌میلی در غذا د) حساس شدن پستان‌ها

ب: سایر موارد اشاره‌شده همگی نشانه‌های بارداری هستند اما عوامل دیگری هم می‌توانند باعث ایجاد این حالت‌ها در شما شوند اما بارزترین و مهم‌ترین نشانه‌ای که باید بیش از هر چیزی به آن اهمیت دهید، توقف در چرخه عادت‌ماهانه‌تان است خصوصا اگر همیشه منظم بوده باشد. برخی خانم‌ها به هیچ‌یک از نشانه‌های زودهنگام باروری‌شان توجه نمی‌کنند و خیلی دیر متوجه می‌شوند. 

 

نوسان خلق‌وخو نشانه‌ای است که معمولا در ماه اول بارداری رخ نمی‌دهد.

الف) درست ب) غلط

الف: اختلال هورمون‌ها باعث تغییر در خلق‌وخوی خانم باردار می‌شود و این مساله ارتباطی به ماه اول و... ندارد در حقیقت یکی از علایم بارز بارداری تغییر و نوسان خلق‌وخو است.

 

خیلی از نشانه‌های بارداری شباهت بسیاری به نشانه‌های شروع قاعدگی دارد.

الف) درست ب) غلط

الف: خستگی، بی‌حالی، درد پستان‌ها، تغییر خلق‌و‌خو و نفخ داشتن از نشانه‌های بارداری و همچنین قاعدگی است.

 

برای چه مدت‌ زمانی احساس درد در پستان‌ها را خواهید داشت؟

الف) فقط هفته‌های اول 

ب) در ماه اول

ج) تا ماه دوم 

د) در تمام طول مدت بارداری

الف: یک خبر خوش برای خانم‌های باردار، وقتی جنین شما با تغییرهای هورمونی بدنتان تطابق پیدا کند درد پستان شما بسیار کمتر و در مواردی از بین می‌رود که این موضوع فقط در هفته‌های اول گریبانگیرتان خواهد بود.

 

هرگونه لکه‌بینی در مدت‌زمانی که شما انتظار دارید عادت ماهانه شوید دلیل محکمی است برای اینکه شما باردار نیستید.

الف) درست ب) غلط 

ب: برخی خانم‌های باردار ممکن است چند لکه روشن دقیقا در همان زمانی که انتظار قاعده شدن دارند، مشاهده کنند این اتفاق ممکن است وقتی بیفتد که جنین به دیواره داخلی رحم متصل می‌شود که به آن اصطلاحا در پزشکی «خونریزی برای لانه‌گزینی» گفته می‌شود.

 

برخی خانم‌ها در اولین ماه بارداری‌شان وزن از دست می‌دهند.

الف) درست ب) غلط

الف: یکی از علایم ماه‌های ابتدایی بارداری، حالت تهوع شدید اول صبح است که معمولا منجربه بی‌اشتهایی می‌شود و درنتیجه خانم باردار وزن از دست می‌دهد. اغلب خانم‌های باردار این وزن از دست رفته را در ماه‌های سوم و چهارم به دست می‌آورند.

 

عوارض صبحدم در هر ساعت دیگری از روز هم برای خانم‌ باردار اتفاق می‌افتد.

الف) درست ب) غلط 

الف: حالت‌ها و عوارض بارداری که معمولا صبح گریبانگیر خانم باردار می‌شود، می‌تواند در هر ساعتی از روز اتفاق بیفتد و این حالت بیشتر در هفته دوازدهم تا چهاردهم بارداری اتفاق می‌افتد. برخی اوقات مصرف زنجبیل توصیه می‌شود اما اگر این حالت‌ها دائمی باشد باید به پزشکتان مراجعه کنید.

 

در اولین هفته‌های بارداری ممکن است ادرارکردنتان بیش از حد معمول باشد.

الف) درست

ب) غلط

الف: با وجود اینکه جنین هنوز بسیار کوچک است اما رحم شما در حال رشد است و طبیعتا به مثانه‌تان فشار می‌آورد. به علاوه تغییرهای هورمونی هم می‌تواند در میزان ادرارتان تاثیرگذار باشد. وقتی جنین بزرگ‌تر شود این حالت‌هایتان طبیعی‌تر می‌شود. قبل از خوابیدن حتما به دستشویی بروید تا رفت‌وآمد شبانه‌تان کمتر شود.

 

چه عاملی باعث ایجاد خستگی در شروع بارداری می‌شود؟

الف) خانم‌ باردار بارها در طول شب‌ از خواب بیدار می‌شود

ب) متابولیسم بدنتان پایین می‌آید

ج) رژیم‌غذایی‌تان تغییر می‌کند و خسته می‌شوید

د) دلیل شخصی ندارد و هنوز دلیلی به اثبات نرسیده 

د: ممکن است به دلیل تغییرهای هورمونی باشد. در هفته‌های اول بارداری بدن شما مقدار زیادی پروژسترون تولید می‌کند اما هنوز اثبات نشده که این عامل با ایجاد خستگی زن باردار در ارتباط است یا نه. گاهی اوقات این احساس بعد از ماه دوم از بین می‌رود. اما بیشتر خانم‌ها، اذعان می‌کنند این خستگی در ماه‌های آخر باز هم به سراغشان می‌آید چرا که وزنشان به میزان زیادی اضافه شده است.

بافت اطراف پستان معمولا بعد از اینکه متوجه بارداری می‌شوید تیره‌تر می‌شود؟

الف) درست ب) غلط 

ب: برخی خانم‌ها بافت اطراف پستانشان هنگام بارداری تیره‌تر می‌شود اما این مساله به صورت هاله تیره رنگی ایجاد می‌شود که تا قبل از 2 ماهگی معلوم نیست.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.