تزریق واکسن، کودک را در برابر بیماری‌های عفونی مصون می‌کند

سلامانه : دبیر اجرایی دهمین کنگره اورژانسها و بیماریهای شایع طب کودکان گفت: ابتلا به بیماری‌هایی که کودکان در زمستان با آنها مواجهه می‌شوند بستگی به واکنش‌های مورد نیاز در سنین مختلف کودکی دارد.

 به گزارش فارس، رضا شیاری در افتتاحیه دهمین کنگره اورژانسها و بیماریهای شایع طب کودکان، گفت: به طور شایع عفونتهای دستگاه تنفسی و آسم یکی از مباحث چالش برانگیز در کودکان است، همچنین حوادثی که اطفال به آن مبتلا می‌شوند به دلیل عدم رعایت سیستمهای ایمنی در منزل و مراکز عمومی صورت می گیرد،‌ از طرفی مسمومیت و تصادف نیز جزو موارد شایع به شمار می‌رود.

 

این فوق تخصص روماتولوژی کودکان با بیان دردهای عضلانی در این گروه سنی، اظهار داشت: دردهای عضلانی و التهاب مفصل دلایل متعددی از قبیل ژنتیک و عفونتهای ویروسی دارد. در زمینه بیماریهای اعصاب، نیز با تشنج کودکان مواجه هستیم که می تواند با تب یا بدون آن باشد.

وی افزود: بیماریهای دستگاه گوارش، ‌دیابت و معضل چاقی کودکان نیز که به تازگی حادث شده است نیاز به ارزیابی دارد.

شیاری گفت: در مورد بیماریهای ریوی هم آسم بسیار شایع است که عمدتا در فصل سرما به آن مبتلا می شوند.

این فوق تخصص کودکان درباره بیماریهایی که ممکن است کودکان در زمستان به آن مبتلا شوند، اظهار داشت: ابتلا به بیماری‌هایی که کودکان در زمستان با آنها مواجهه می‌شوند بستگی به این دارد که کودکان در سنین مختلف کودکی واکسنهای مورد نیاز را دریافت کرده باشند یا خیر، عفونت‌ها در سنین قبل از مدرسه به دلیل عدم تکامل سیستم ایمنی، بیشتر اتفاق می‌افتند.

وی ادامه داد: سیستم ایمنی به دو شکل تقویت می شود، یکی از طریق مصنوعی و تزریق واکسن و دیگری به صورت طبیعی که به علت ابتلا به بیماریهای مختلف صورت می گیرد.

 

شیاری درباره کمبود نقص ایمنی در کودکان گفت: کمبود نقص ایمنی به دلایل مادرزادی و اکتسابی اتفاق می‌افتد. بیماریهایی که به صورت مادرزادی است به صورت ژنتیکی به فرد انتقال پیدا می‌کند در واقع این نقص ایمنی در سیستمی است که پادتن تولید می‌کند، گروهی دیگر از بیماریها نیز سلولهای دفاعی را تحت تاثیر قرار می دهند.

دهمین کنگره اورژانسها و بیماریهای شایع طب کودکان 25 تا 28 آذر سال جاری در تالار قائم بیمارستان کودکان مفید برگزار می‌َشود.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.