مکمل‌های ویتامین E موجب آسیب سلول‌ها می‌شود

سلامانه : مصرف بیش از اندازه مکمل‌های ویتامینE، می تواند به عنوان یک اکسید کننده عمل کرده و از این طریق موجب آسیب سلول‌ها شود.

عماد معصومی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: یک رژیم غذایی سالم و متعادل که حاوی ویتامین‌های مختلف باشد، می‌تواند خطر ابتلا به بسیاری از بیمار‌ها به ویژه سرطان‌ها را کاهش دهد.

وی افزود: ویتامینE از جمله ویتامین‌های ضروری است که با دارا بودن آنتی اکسیدان، می‌تواند از سلول‌ها در برابر مولکول‌هایی به نام رادیکال‌های آزاد محافظت کند.

معصومی، تاکید کرد: البته مصرف بیش از اندازه مکمل‌های ویتامینE، می تواند به عنوان یک اکسید کننده عمل کرده و از این طریق موجب آسیب سلول‌ها شود.

وی یادآور شد: بر اساس برخی از پژوهش‌ها ، اثرات منفی مصرف بیش از اندازه مکمل‌ها و قرص‌های حاوی ویتامین‌های A,B,C.D نیز ممکن است بر روی سلامتی بدن وجود داشته باشد.

معصومی، خاطر نشان کرد: برای دریافت کافی ویتامین‌های مختلف، تا حد امکان باید از منابع طبیعی آن مانند سبزی‌ها و میوه‌ها استفاده کرد و استفاده از مکمل‌ها و قرص‌های حاوی ویتامین باید تحت کنترل باشد و در استفاده از آنها نباید زیاده روی کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.