هشدار دانشمندان: ابولا غیرقابل‌کنترل نشود

هشدار دانشمندان: ابولا غیرقابل‌کنترل نشود

سلامانه : دانشمندان هشدار دادند، اگر تلاش برای مهار ابولا افزایش پیدا نکند، تا چند هفته آینده ده‌ها هزار نفر جان خود را براثر این بیماری از دست خواهند داد.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، یک تیم از محققان در آمریکا با استفاده از الگوهای ریاضی، وضعیت قربانیان در پرجمعیت‌ترین شهر لیبریا به نام «مونتسرادو» را پیش‌بینی کردند. آن‌ها می‌گویند، در صورت نرسیدن کمک اضافه، تا 24 آذر 171 هزار نفر در «مونتسرادو» به ابولا مبتلا می‌شوند که 12 درصد کل جمعیت 38/1 میلیونی این شهر است. میزان مرگ‌ومیر نیز فقط در این شهر به 90 هزار نفر خواهد رسید. هم‌چنین در این شهر، هر یک بیمار می‌تواند ویروس را به 5/2 نفر دیگر منتقل کند.


پرفسور آلیسون گالوانی از دانشگاه «ییل» دراین‌باره گفت: «فرصت کنترل این بیماری شبیه پنجره‌ای است که به‌سرعت در حال بسته‌شده است و پیش‌بینی ما، این مسئله را برجسته می‌کند...»
تا زمان نگارش این خبر، حدود 9 هزار مورد ابتلا به ابولا و 4 هزار و 500 مورد مرگ براثر این بیماری در لیبریا، سیرالئون و گینه گزارش‌شده که با توجه به‌پیش بینی دانشمندان آمریکایی، آنچه ممکن است در ماه‌های بعدی – در صورت مهار نشدن ویروس- اتفاق بیفتد، شبیه یک انفجار خواهد بود.

نتیجه این مطالعه در مجله «The Lancet Infectious Diseases» منتشرشده است.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.