۵۳ نفر قربانی سوءمصرف الکل در ۷ ماه

سلامانه : مسوول امور آزمایشگاه های سازمان پزشکی قانونی کشورگفت: 53 تن به دلیل سوء مصرف الکل طی هفت ماه اخیر جان خود را از دست دادند.

 «کامبیز سلطانی نژاد» در گفت وگو با ایرنا، افزود: این میزان فوت در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل 1 / 31 درصد کاهش داشته است. 

وی اظهار کرد: از آنجا که سوء مصرف و اعتیاد الکل در مصرف کننده با بروز اختلالات روانی همراه است، این موضوع می تواند زمینه ساز ایجاد بسیاری از حوادث و جرایم مانند سوانح رانندگی، حوادث کار، نزاع ها و سایر آسیب های اجتماعی در کشور شود. 

سلطانی نژاد ، اختلال در قضاوت و نیز تأخیر در بروز واکنش های مناسب و بهنگام را از موارد اختلالات روانی در معتادان به الکل عنوان کرد و گفت: به همین علت است که مصرف مشروبات الکلی زمینه ساز بسیاری از حوادث و نزاعهای خیابانی به شمار می آید. 

مسوول امور آزمایشگاه های سازمان پزشکی قانونی، مصرف مشروبات الکلی در کشور را با پدیده سوء مصرف و اعتیاد به الکل همراه دانست که سبب گسترش اعتیاد و آسیب ها به سلامت روان، بهداشت فردی و اجتماعی آسیب های اجتماعی می شود.

سلطانی نژاد گفت: هر چند میزان مصرف مشروبات الکلی در کشور ما به علت مبانی شرعی و فرهنگی، پایین تر از دیگر کشورها است اما این معضل به دلیل گستردگی عوارض مصرف و نیز نقش آن در وقوع حوادث و جرایم مختلف به توجه جدی نیاز دارد. 

عضو هیات علمی سازمان پزشکی قانونی اضافه کرد: در کشور ما بر اساس معیارهای شرعی و قانونی، هر گونه تولید، خرید و فروش، حمل و نگهداری و مصرف مشروبات الکلی ، ممنوع و مشمول مجازات است. 

به گفته وی، تولید و توزیع مشروبات الکلی تقلبی در کشور، هر از گاهی با بروز مسمومیت هایی با متانول همراه است که این امر سبب مسمومیت، مرگ و میر و آسیب های دایمی در سوء مصرف کنندگان این فرآورده ها می شود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.