همه مردم باید سالی یک بار آزمایش قند بدهند

سلامانه : مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: همه مردم باید قبل از ابتلا به دیابت و برای در امان ماندن از عوارض از دست دادن پاها، کلیه و چشم خود، سالی یک بار آزمایش قند بدهند تا بیماری دیابت مخفی نماند.

دکتر ˈشکور امیدیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا به مناسبت هفته ملی دیابت (27 آبانماه تا سوم آذرماه امسال) افزود: افراد از مقطع راهنمایی باید مراقب قند خون خود باشند و برای تشخیص دیابت سالانه یک بار آزمایش بدهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر میزان قند خون ناشتا از 126 بیشتر باشد ، فرد دیابتی است و باید بیماری خود را با ورزش و تغذیه مناسب ، کنترل کند.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: افراد با یک آزمایش ساده قند خون می توانند از وضعیت سلامت خود مطلع شوند.

امیدی در ادامه به دارو و بیمه بیماران دیابتی اشاره کرد و افزود: متاسفانه از بیماران در این زمینه حمایتی نمی شود.

وی اظهار امیدواری کرد : دولت یازدهم با توجه به تشکل ها ، امور را به دست مردم سپرده تا مشکلات مربوط به سلامت افراد سریع تر برطرف شود.

امیدی تاکید کرد: مهم ترین مساله برای مبتلایان به دیابت آموزش و تقویت بیمه ها است؛ بیمه عصای دست این بیماران است و اگر از پس هزینه های درمان های طولانی مدت خود برنیایند آن را رها کرده و دچار عوارض ناشی از دیابت می شوند که به مراتب هزینه های بیشتری به جامعه تحمیل می کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.