اعضای هیئت دولت «روبان آبی» می‌بندند

سلامانه : معاون وزیر بهداشت با ارائه پیشنهاد انجام تست قندخون برای اعضای هیئت دولت و اهدای «روبان آبی» به آنان به مناسبت هفته ملی دیابت؛ از پایان گسترش بیماری «وبا» در کشور خبر داد.
 
دکتر علی اکبر سیاری در گفت‌وگو با  تسنیم، درباره اینکه با توجه به بالا بودن سن اعضای دولت و لزوم گرفتن تست قندخون از آنان که اکثرأ بالای 60 سال سن دارند و افراد سالمند باید برای پیشگیری از بیماری دیابت مورد بررسی قند خون قرار گیرند، اظهار داشت: در این زمینه اطلاعات لازم را به وزیر بهداشت ارائه می‌کنیم تا برای اعضای دولت ببرند و از همین «روبان آبی» که نماد پیشگیری از بیماری دیابت است به هر کدام از اعضای هیئت دولت اهدا می‌کنیم، زیرا عضویت در کمپین «روبان آبی» برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری از بیماری دیابت بسیار خوب است.


«هفته ملی دیابت مصادف با 27 آبان تا 3 آذر است، در کمپین نیز «روبان آبی» افراد با بستن «روبان آبی» به مچ دست‌شان قول می‌دهند و به این تعهد پایبند خواهند بود که به جای شیرینی میوه مصرف کنند و روزانه نیز 30 دقیقه پیاده‌روی انجام دهند و یک نفر را هم که دوست دارند به عضویت کمپین «روبان آبی» درآورند. بنابراین در وهله نخست 200 هزار نفر به کمپین «روبان آبی» می‌پیوندند و هر کدام از این افراد نیز یک نفر را به این کمپین ملحق می‌کنند که در مجموع تعداد افراد به 400 هزار نفر می‌رسد. براین اساس 50 هزار نفر نیز به صورت آنلاین از طریق اینترنت به کمپین «روبان آبی» می‌پیوندند و هر کدام از آنان نیز یک نفر را به عضویت در این کمپین درمی‌آورند که در مجموع 500 هزار نفر عضو کمپین روبان آبی خواهند شد. هدف انجمن دیابت گابریک این خواهد بود که 500 هزار نفر یک روز سالم‌تر زندگی کنند.»


پایان گسترش بیماری «وبا» در کشور
وی در پاسخ به این پرسش که آخرین وضعیت بیماری «وبا» در کشور به کجا ختم شد، افزود: بیماری «وبا» دیگر تمام شد و موضوعیتی ندارد و تمام اطلاعات پایان شیوع «وبا» را نیز اعلام کردیم.


ادامه حوادث مسمومیت کودکان بر اثر مصرف مواد شوینده
سیاری درباره آخرین وضعیت مسمومیت کودکان بر اثر مصرف مواد شوینده نیز بیان داشت: این مورد چیزی نیست که متوقف شود و باز هم چنین مواردی داریم، بالاخره کودکان به دلیل در دسترس بودن مواد شوینده در خانواده‌ها این مواد را مصرف می‌کنند که نیاز به آموزش بیشتر دارد. 


معاون بهداشتی وزارت بهداشت در زمینه آمار جمع آوری کپسول و پودر انرژی‌زا و کاهش وزن «اکسی‌الیت» که قرار بود از سطح داروخانه‌های کشور جمع آوری شود، خاطرنشان کرد: این آمار را بنده ندارم و باید رئیس سازمان غذا و دارو آخرین آمارها را اعلام کند.


کپسول و پودر انرژی‌زای «اکسی‌الیت» از داروخانه‌ها جمع‌آوری می‌شود
علی‌اکبر سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت در نشست خبری هفته دیابت از جمع‌آوری کپسول و پودر انرژی‌زای و لاغری (اکسی‌الیت) از داروخانه‌ها به دلیل ایجاد نارسایی کبدی که تاکنون در دنیا 50 نفر جان خو د را از دست داده‌اند خبر داد و اظهار داشت: کپسول و پودر انرژی‌زا و کاهش وزن (اکسی‌الیت) که ساخت کشور آمریکا است که تاکنون باعث شده است در دنیا 50 نفر به دلیل نارسایی کبد جان خود را از دست بدهند و اکنون نیز فرآیند جمع آوری آن از بازارهای دارویی جهان صورت پذیرفته است، بنابر این این کپسول و پودر از داروخانه‌های ایران نیز جمع‌آوری خواهد شد.


سیاری بیان داشت: براین اساس با هماهنگی رئیس سازمان غذا و دارو کپسول و پودر انرژی‌زا و کاهش وزن «اکسی‌الیت» از تمام داروخانه‌ها جمع‌آوری خواهد شد زیرا مصرف این کپسول و پودر باعث نارسایی شدید کبد می‌شود.


وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مثلث باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌های زنانه و ماهواره باعث ارائه آموزش‌های غلط برای زیبایی و کاهش وزن جوانان شده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.