آموزش پایه اصلی پیشگیری از بیماری‌های همه‌گیر است

سلامانه : رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران در رابطه با همکاری‌های بین‌المللی با صلیب سرخ برای پیشگیری از بیماری‌های همه‌گیر گفت:‌ آموزش همگانی و تخصصی ستون اصلی پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های همه‌گیر است.

 به گزارش فارس، محمد فرهادی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری‌های مشترک با محیط زیست و فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر گفت: این تفاهم‌نامه و سفر دبیرکل فدراسیون به ایران سرآغاز مشارکت مدنی در عرصه بسیار مهمی مانند محیط زیست است.

وی ادامه داد: برنامه جهانی برای مشارکت جوانان در حفظ محیط زیست می‌تواند به ما در کنترل این سرمایه عظیم کمک کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران در مورد دستاوردهای سفر الحاج‌ سی دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر به ایران چیست، گفت:‌ در پی این سفر همکاری‌های ما در زمینه‌های مختلف گسترش می‌یابد و نیروی پزشکی ما در اجرای طرح‌های پیشگیرانه و آموزش‌محور می‌تواند کمک حال فدراسیون باشد.

فرهادی در پاسخ به این سؤال که آیا ایران تبدیل به پایگاه لجستیکی منطقه می‌شود یا خیر، گفت:‌ باید بازدیدهای دبیرکل فدراسیون از ایران تمام شود تا نظر نهایی ایشان را متوجه شویم. وی امروز از سازمان امداد و نجات بازدید خواهد کرد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران در مورد همکاری‌‌های ایران برای پیشگیری از بیماری‌های واگیردار مانند ابولا گفت: ما در دو کشور آفریقایی مرکز درمانی داریم که امکانات و تجهیزات خود را در این کشورها گسترش دادیم و ضمن ارسال دارو سعی در کمک به مهار این بیماری کرده‌ایم.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.