برنامه‌های وزارت بهداشت برای ازدیاد نسل، درمان ناباروی و دندان پزشکی

سلامانه : وزیر بهداشت با اشاره به طرح گسترده‌ای در زمینه افزایش موالید در کشور گفت: البته موضوع افزایش جمعیت فقط به وزارت بهداشت مربوط نمی‌شود. همچنین، برای درمان ناباروری به زودی خدمات ویژه‌ای در مراکز دولتی انجام می‌شود.
 
به گزارش تسنیم، سید حسن هاشمی در حاشیه دیدار خود با مراجع با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای ازدیاد نسل اظهار داشت: 30 هزار بهورز در 18 هزار خانه بهداشت و مرکز بهداشتی هم اکنون برنامه‌های تشویق باروری را در دست اجرا دارند.
وی با بیان اینکه آمار‌ها نشان از تغییر مسیر و آهنگ در ازدیاد نسل دارد و افزود: این مسیر تغییر کرده است اما به آنچه باید برسیم هنوز نرسیدیم. البته موضوع افزایش جمعیت فقط به وزارت بهداشت مربوط نمی‌شود.
هاشمی افزود: برای درمان ناباروری هم برنامه‌های ویژه‌ای انجام شده است و به زودی خدمات ویژه‌ای در مراکز دولتی به آنان انجام می‌شود.
وزیر بهداشت مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه را در6 ماه آینده نظارت و تقویت برنامه‌های ارتقا سلامت دانست و افزود: حفظ کارهای گذشته و دستاوردهای آن و رفع نواقص در 6 ماه آینده و انجام امور نظارتی و رفع اشکالات مهم‌ترین کار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در 6 ماه آینده است
هاشمی با بیان اینکه اگر اوضاع مالی دولت تغییر یابد سال آینده سرو سامان دادن به دندان پزشکی و بیمه‌ها و سلامت حاشیه نشین‌ها از برنامه‌های مهم این وزارتخانه است.
وزیر بهداشت هدف از سفر به قم را همزمانی با روز وحدت حوزه و دانشگاه و بهرمندی از رهنمودهای مراجع دانست و افزود: در این دیدار‌ها گزارشی از فعالیت‌های انجام شده نیز ارائه شد.
هاشمی از برنامه‌هایی برای ایجاد مراکز آموزش عالی در قم ویژه علاقه مندان به فراگیری علوم پزشکی از کشورهای اسلامی خبر داد و افزود: بعد از رفع مشکلات مربوط به حوزه بهداشت و درمان در قم این برنامه‌ها هم اجرایی می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.