میگرن عارضه «فلج بل» را افزایش می‌دهد

سلامانه : بررسی‌ها نشان می‌دهد میگرن ممکن است بروز یک نوع بیماری سیستم عصبی را که موجب فلج شدن چهره و صورت می‌شود، افزایش دهد.

به گزارش ایسنا  در این بررسی جدید آمده است میگرن می‌تواند خطر ابتلا به بیماری «فلج بل» که عصب صورت و چهره را از کار می‌اندازد، دو برابر بالا ببرد.

«شو جیم وانگ» از دانشگاه ملی «یانگ -مینگ» تایپه و محقق ارشد این مطالعه گفت: این اولین بررسی انجام شده در مورد ارتباط بین میگرن و ابتلا به «فلج بل» است. همچنین می‌توان مشاهده کرد این دو بیماری دارای ارتباط نهفته مشترکی هستند.

در این مطالعه دو گروه از افراد 18 سال و بالاتر برای مدت سه سال مورد بررسی قرار گرفتند. تعدادی از این افراد به بیماری میگرن مبتلا بودند و در گروه دیگر علائم این بیماری وجود نداشت. در مدت زمان انجام این بررسی 671 نفر از گروه نخست و 365 نفر از افراد گروه دوم به بیماری «فلج بل» مبتلا شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از خلیج تایمز، متخصصان این مطالعه اظهار داشتند: حتی زمانی که فاکتورهای دیگر همچون فشار خون بالا و دیابت را که عامل تشدیدکننده میگرن و «فلج بل» است در نظر گرفته شد باز هم خطر ابتلا به این نوع فلج در مبتلایان به میگرن دو برابر بود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.