مصرف گردو به کاهش آلزایمر کمک می‌کند

مصرف گردو به کاهش آلزایمر کمک می‌کند

سلامانه :  مطالعه جدیدی بیانگر این است که گنجاندن گردو در برنامه غذایی روزانه می‌تواند جلوی پیشرفت بیماری آلزایمر را بگیرد.


به گزارش سلامانه به نقل از مدیکال نیوز، نوعی ماده موجود در گردو می‌تواند اثری محافظتی بر روی اثرات مخرب و اکسید کننده پروتئین بتا-آمیلوید داشته باشد. تجمع این پروتئین موجب شکل گیری توده‌ای می‌شود که نقش مهمی در پیشرفت آلزایمر دارد.


این پژوهشگران در ادامه تحقیقات خود، تصمیم گرفتند این بار میزان تأثیرگذاری برنامه غذایی سرشار از گردو را بر مهارت‌های یادگیری، حافظه، اضطراب و نیز هماهنگی حرکتی در موش‌های دچار آلزایمر موردبررسی قرار دهند.


همه موش‌های تحت آزمایش‌هایی برای سنجش توانایی یادگیری، حافظه فضایی، هماهنگی حرکتی و رفتارهای مرتبط با اضطراب قرار گرفتند. نتیجه این آزمایش نشان داد که موش‌های دارای آلزایمری که رژیم غذایی سرشار از گردو داشتند، در برخی زمینه‌ها بهبودیافته بودند.


محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌های موجود در گردو می‌تواند به جلوگیری از کاهش توانایی‌های مغزی در موش‌ها بیانجامد. همچنین گردو منبع خوبی برای اسید آلفا لینولنیک است. این اسید نوعی امگا 3 است که سودمندی‌هایی برای قلب و مغز با خود به همراه دارد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.