عمر بیشتر با نوشیدن چای بیشتر

عمر بیشتر با نوشیدن چای بیشتر

سلامانه : مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که نوشیدن چای خطر مرگ ناشی از مسائلی غیر از مشکلات قلب و عروق را تا یک‌چهارم کاهش می‌دهد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از Daily Mail فواید چای به‌طور عمده به دلیل مواد تشکیل‌دهنده آنتی‌اکسیدانی آن یعنی فلاونوئید یا زردینه است. چای به دلیل کاهش چشمگیر فشارخون تأثیر بسیاری بر افرادی دارد که از نوشیدنی استفاده می‌کنند.


کارشناسان توصیه می‌کنند که مصرف چای بهتر از قهوه است و آن‌هایی که چای می‌نوشند به لحاظ بدنی فعال‌تر هستند درحالی‌که کسانی که به خوردن قهوه عادت دارند معمولاً ناسالم و سیگاری هم هستند. به گفته محققان مصرف‌کنندگان قهوه در معرض ریسک بالاتری از بیماری قلبی عروقی هستند به‌ویژه به دلیل سیگار کشیدن چراکه در تحقیق آن‌ها 57 درصد کسانی که بیش از چهار فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند سیگاری نیز بودند.


همچنین مردان تمایل بیشتری به نوشیدن قهوه دارند و زنان بیشتر از مردان چای می‌نوشند. درهرصورت نوشیدن چای مرگ‌های ناشی از مشکلاتی که به قلب یا عروق بی‌ارتباط است را تا 24 درصد کاهش می‌دهد. نکته جالب اینکه بیشترین تأثیر چای بر مرگ‌ومیر ناشی از مشکلاتی غیر از قلب و عروق در میان افرادی که هم‌اکنون یا پیش‌ازاین سیگاری بودند یافت شد درحالی‌که چای بر افراد غیر سیگاری تأثیری مشابه نداشت.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.