درمان‌های طبیعی برای بیماری‌های لثه

درمان‌های طبیعی برای بیماری‌های لثه

سلامانه : بیماری پریودنتال نام علمی بیماری لثه است که از التهاب لثه تا پیوره را در برمی‌گیرد. بافت‌های نگه‌دارنده دندان‌ها عبارت‌اند از لثه، الیاف اتصال‌دهنده دندان به استخوان و بافت استخوانی اطراف دندان هستند در این بیماری به‌شدت آسیب می‌بینند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه،  Natural news در گزارش اخیر خود به درمان‌های طبیعی که می‌تواند از این بیماری پیشگیری کند یا به درمان آن کمک کند پرداخته است:


در ابتدا باید بدانیم که در کنار عواملی که متخصصان دندان برای این بیماری ذکر می‌کنند مانند سیگار کشیدن، تغییرات هورمونی، عوامل وراثتی و دیابت یک دلیل اصلی و یک‌راه درمانی برای بیماری پریودنتال وجود دارد: علت، بهداشت ضعیف دهان و درمان آن رعایت بهتر بهداشت دهان در کنار ویزیت از سوی دندان‌پزشک است.


 باید دوباره این حقیقت ساده را تکرار کنیم که کلید اصلی سلامت هر بخشی از بدن تغذیه است. بدن ما برای حفظ تعادل میان باکتری خوب، باکتری بد و مخمر باید با بیماری مقابله کند. برای داشتن بهداشت دندان و لثه مواد غذایی طبیعی و خالص بخورید به‌طوری‌که 80 درصد آن تشکیل‌شده از سبزیجات و میوه‌های خام و ارگانیک باشد. با این کار شانس خوردن غذاهای قلیایی را بالا خواهید برد اما اگر غذایتان ترش است بیماری را بدتر می‌کنید. قند و شکر ph اسیدی در بدن ایجاد می‌کند که موجب می‌شود خون مواد معدنی به‌ویژه کلسیم را از استخوان‌ها و دندان بکشد. پس بدانید که شکر دشمن دهان شماست!


اگر مکمل به غذایتان اضافه می‌کنید ویتامین‌ها و مواد معدنی طبیعی را انتخاب کنید تا بدنتان بتواند آن‌ها را به‌خوبی جذب کند. ویتامین D، C، و B برای سلامت دندان ضروری هستند.


به‌هیچ‌وجه سیگار نکشید چون رادیکال‌های آزاد و دیگر مواد سمی آن به لثه‌ها آسیب رسانده و به‌تبع آن بیماری بافت‌های اطراف دندان را وخیم‌تر می‌کند.


دهانتان را پس از هر بار غذا خوردن مسواک کنید. هم دندان‌ها و هم لثه را. همچنین سیر خام بجوید. می‌توانید با تمرین کردن مزه تند آن را تحمل‌کنید.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.