این زن زیبای خفته واقعی است+عکس

این زن زیبای خفته واقعی است+عکس

سلامانه : می‌گویند نوجوان‌ها می‌توانند ساعت‌ها بدون مشکل بخوابند؛ اما یک زن جوان به بیماری نادری دچار شده که باعث می‌شود، در شبانه‌روز تا 22 ساعت بخوابد.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، «بث گودیر» 20 ساله از سندروم «زیبای خفته» رنج می‌برد، عارضه‌ای عصبی که از 16 سالگی گرفتارش شده و باعث می‌شود به‌طور متوسط، شب‌ها 18 ساعت بخوابد.


البته این بیماری دائمی نیست و گاه‌به‌گاه –معمولاً هر 5 هفته- سراغ بث گودیر می‌آید و به‌این‌ترتیب، او یک تا سه هفته فقط می‌خوابد و باید 24 ساعته مراقبش باشند. در این دوره، ممکن است تا 22 ساعت بخوابد و حتی وقتی بیدار است هم آشفته و گیج است.


این گمان وجود دارد که فقط هزار نفر در دنیا به این سندروم گرفتار هستند که 70 درصدشان مرد هستند. دلیل این بیماری معلوم نیست و درمانی هم برایش وجود ندارد.


او در برنامه‌ای در شبکه بی‌بی‌سی راجع به بیماری‌اش گفت: «من نصف عمرم را توی تخت گذرانده‌ام. شروع زندگی برای بیشتر افراد در اول جوانی است، وقتی به کالج می‌روی، دانشگاه می‌روی، کار پیدا می‌کنی، می‌فهمی کی هستی. این بیماری همه این‌ها را در یک مقطع خیلی مهم از تو می‌گیرد... انگار نصف زندگی‌ام محو می‌شود.» مادر بث هم که همراه او در این برنامه شرکت کرده بود، گفت: «... وقتی حالش خوب است، نمی‌گوییم "این کار را هفته بعد می‌کنیم". همان موقع که حالش خوب است انجام می‌دهیم چون ممکن است تنها فرصتی باشد که داریم.»

 

ارسال برای یک دوست
۲ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
 • نازی سه شنبه, 19 اسفند 1393 - ساعت : 15:28:42
  عالی
 • اردلان چهارشنبه, 3 دی 1393 - ساعت : 08:34:01
  آخه این کجاش زیباست...؟!!!!!!!
  • رضا چهارشنبه, 3 دی 1393 - ساعت : 10:41:22
   اردلان جان، زیبای خفته اسم یک بیماری است که این زن به اون بیماری مبتلاست برای همین هم زدند زیبای خفته واقعی!