یک،دو ، لالا!

سلامانه :زندگی مثبت نوشت:در دنیای شلوغ امروزه که افراد از صبح با انواع گرفتاری‌ها سروکار دارند شاید گنجاندن یک برنامه روتین و رفتن به باشگاه ورزشی کار آسانی نباشد. در مطلب زیر گزیده‌ای از حرکت‌های ورزشی که 2 مزیت دارد آورده شده است؛ هم می‌توانید بدون هزینه ورزش کنید، هم خواب راحتی را تجربه کنید.


حرکت لوتوس

این یکی از انواع نشستن‌ها در ورزش یوگاست اما چون ستون‌فقراتتان در یک راستا قرار می‌گیرد و اندام تناسلی‌تان هم در موقعیت مناسبی است، بدن در حالت استراحت فرو می?رود. اگر نمی‌توانید مثل شکل، پاها را روی ران‌هایتان قرار دهید از حرکت ساده‌تر شروع کنید و پاها را روی زمین قرار دهید. سعی کنید وقتی در حرکت نشسته‌اید، چشم‌هایتان را برای حداقل 30 ثانیه ببندید و روی تنفستان تمرکز کنید.

کودک شاد

این حرکت به اسم کودک شاد یا (Happy baby) معروف است. روی زمین دراز بکشید. زانوهایتان را خم کنید حالا پاها را صاف نگه دارید و بعد آنقدر خم کنید که ران‌هایتان به شکمتان بچسبد. با دست‌هایتان کف پاهایتان را بگیرید. یاد دوران کودکی‌تان نیفتادید؟ می‌توانید در این حالت با پاهایتان بازی کنید و حرکتشان بدهید.

خم به جلو

روی یک سطح صاف بنشینید. پاهایتان را دراز کنید و انگشت‌هایتان را به سمت صورت بگیرید. ستون‌فقراتتان را صاف کنید. حالا سعی کنید آرام‌آرام به جلو خم شوید به طوری که دست‌هایتان به پاها برسد و در حرکت بمانید. اگر نتوانستید دست‌ها را به پاها برسانید، می‌توانید از طناب کمک بگیرید. اگر طناب ندارید دست‌هایتان را تا هر کجای پاها رسید همان جا نگه دارید و به بدنتان فشار اضافی نیاورید.

پاها به دیوار

روی یک سطح صاف دراز بکشید به طوری که باسنتان کاملا با دیوار مماس باشد. حالا پاهایتان را عمود کنید و به دیوار تکیه دهید. در این حرکت خون‌رسانی خوبی به مغزتان می‌شود و خوابتان راحت خواهد شد.

کشش رو به جلو

چهارزانو بنشینید. دست‌هایتان را ابتدا رو به بالا بگیرید تا به آخرین کشش خود برسد. حالا دست‌ها را روی زمین بگذارید و در کشیده‌ترین حالت خود قرار دهید در حالی که سرتان وسط دو دست باشد و پیشانی‌تان روی زمین. حالت کشیدگی عضلات به شما حس خوبی می‌دهد.

حرکت پل

روی زمین بخوابید. زانوهایتان را خم کنید. دست‌‌ها را در راستای بدن قرار دهید. حالا سعی کنید از روی زمین بلند شوید به طوری که کمر و باسنتان از زمین بلند شود. چانه را به گردن نزدیک کنید تا فشاری روی گردنتان نباشد.

خوابیده به پشت

در این حرکت به 2 پشتی بلند نیاز دارید به طوری که تکیه‌گاه مطمئنی برای پشتتان باشد. در حرکت لوتوس یا همان حرکت ساده بنشینید. دست‌ها را به صورت رها در دو طرف بدنتان قرار دهید. حالا سرتان را روی پشتی‌ها تکیه دهید به طوری که کل بدنتان با آن در ارتباط باشد و حتی یک دست هم از بین آنها عبور نکند. می‌توانید بعد از 30 ثانیه پشتی‌ها را رو به جلو بگذارید و همان حرکت را به سمت جلو انجام دهید.

کشش زانوها

روی سطح صاف دراز بکشید. پاهایتان را دراز کنید. حالا یکی از پاها را داخل شکم خم کنید و با دست مخالف آن را بگیرید. سرتان را در جهت مخالف قرار دهید. پهلوها و پاها در این حالت باید کشش را احساس کنند. می‌توانید پاهایتان را به طرفین یا رو به بالا هم نگه دارید. از طناب هم کمک بگیرید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.