برای سرخ کردن از روغن زیتون استفاده کنید

برای سرخ کردن از روغن زیتون استفاده کنید

سلامانه : براساس تحقیقات جدید، روغن زیتون در مقایسه با دیگر روغن های گیاهی در دمای بالا پایدارتر است، به همین دلیل این روغن برای سلامتی بهتر است. 


به گزارش سلامانه به نقل از مدیکال نیوز، روغن های مختلف، خواص فیزیکی ، شیمیایی و غذایی مختلفی دارند که با حرارت دیدن تغییر پیدا می کند. حرارت، باعث تولید ترکیبات جدید می گردد که ممکن است سمی باشند یا ارزش غذایی روغن را تغییر دهند.


 این گروه تحقیقاتی، سیب زمینی را از سه راه مختلف در 4 نوع روغن مختلف –زیتون، ذرت، سویا و آفتابگردان- سرخ کردند.


نتایج نشان داد که روغن زیتون از نظر شیمیایی در دماهای بالا پایدار از دیگر روغن هاست. روغن زیتون مقاومت زیادی نسبت به اکسیداسیون و تغییر در اسید چرب های ترانس و درصد کل ترکیبات قطبی از خود نشان داد. از طرفی ناپایداری بسیار زیادی در روغن آفتابگردن هنگام سرخ کردن با روغن کم  در دمای 356 درجه فارنهایت مشاهده شد.


این گروه با بررسی نتایج بدست آمده، نتیجه گرفتند که روغن زیتون جایگزین مناسب تری برای سرخ کردن مواد غذایی است زیرا کیفیت و ارزش غذایی خود را در دماهای بالا حفظ می کند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • بابك پنجشنبه, 4 دی 1393 - ساعت : 13:38:41
    خودتون قبلا خبر زدين كه روغن زيتون رو نبايد داغ كرد بابا جمع كنيد اين سايت مزخرف تون رو

    http://www.salamaneh.com/page.php?news_id=14753
    • سلامانه شنبه, 6 دی 1393 - ساعت : 16:50:08
      دوست عزیز بین روغن زیتون «بکر» یا «بودار»که در خبری که شما اشاره می‌کنیدو به صراحت «بکر » بودن آن مورد اشاره قرار گرفته با روغن زیتون تصفیه شده تفاوت‌ وجود دارد و توجه داشته باشید که بیشترین مصرف در پخت و پز مربوط به روغن زیتون تصفیه شدن یا بی‌بو است که در این خبر به آن اشاره شده است .