راه‌های سفیدی و استحکام دندان‌ها از منظر طب سنتی

سلامانه : یک متخصص طب سنتی راه‌های سفیدی و استحکام دندان‌ها از منظر طب سنتی را تشریح کرد.
 
به گزارش تسنیم، غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی اظهار داشت: در بعضی از منابع طب سنتی آمده است که اگر کسی هفته‌ای 2 الی 3 بار عسل را با میزان بسیار کم سرکه به دندان‌ها بمالد باعث سفیدی دندان‌ها و پاک شدن جرم و آنها می‌شود. همچنین، با مداومت بر شست‌و‌شو با سرکه و عسل باعث روییدن گوشت در لثه‌ها می‌شود.
به گفته وی بهتر است عسلی که استفاده می‌شود، عسل طبیعی باشد که البته مالیدن مخلوط  گیاهانی مانند گلنار با پودری از "مورد" و یک مقدار خیلی کمی سرکه در تقویت لثه بی‌نظیر است و چرا که این گیاهان حالت قابض دارند و لثه را تقویت کرده و عفونت‌هایش را کم می‌کنند و باعث بهبود وضعیت دندان و سفیدی می‌شوند و اگر با مقدارکمی  شیره انگور مخلوط شود، خیلی عالی می‌شود.
این متخصص طب سنتی عنوان کرد: کندر برای خوردن، قورت دادن نیست. کندر را در روایتات و منابع بوعلی سینا آمده است که کُندر باید مضغ شود؛ مضغ یعنی جویدن باید مثل آدامس کندر جویده شود. جویدن این باعث تقویت لثه‌ها کم شدن عفونت‌ها و مشکلات مختلف می‌شود.
کردافشاری ادامه داد: مالیدن پوست تازه گردو به ریشه دندان‌‌ها، باعث تقویت آنها می‌شود البته از دیدگاه مقالات جدید هم در پزشکی ثابت شده که پوست گردو خاصیت ضد میکروبی دارد و بر میکروب‌های گرم منفی و گرم مثبت اثر دارد. همچنین، ضد قارچ است و جالب است که بدانید PH یعنی محیط اسیدی دهان را تمیز می‌کند و مانع عفونت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مالیدن پوست گردو به دندان‌ها باعث جلوگیری از پلاک‌ها و پوسیدگی‌های دندان و کاهش خطرات عفونت لثه می‌شود. عسل هم می‌دانید که کلسیم و فسفر و فلورایدهای مختلف دارد که برای دندان بسیار مفید است و استفاده از آن هر 10 روز؛ دو و سه روز هم این اتفاق بیافتد و مداومت به این کار می‌تواند کمک کننده باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.