آلودگی هوا، غلظت خون ایجاد می‌کند

سلامانه : یکی از عوامل ایجاد غلظت خون در افراد، آلودگی هوا محسوب می‌شود و افراد مبتلا به این بیماری از ورود به مناطق آلوده اجتناب نمایند.

محراب مرزبان، جراح قلب و عروق در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: زمانیکه میزان غلظت خون افراد افزایش زیادی پیدا کند از سرعت گردش خون وی کاسته می‌شود. این مسئله در افراد دارای زمینه‌های بیماری قلبی عروقی سبب بروز سکته قلبی در فرد می‌شود.

وی افزود: همچنین افزایش غلظت خون در افرادی که زمینه سکته مغزی در آن‌ها وجود دارد، آن‌ها را دچار سکته می‌کند. یکی از عوامل ایجاد غلظت خون در افراد، آلودگی هوا است. افراد مبتلا به این بیماری از ورود به مناطق آلوده خودداری نمایند.

این جراح قلب و عروق با اشاره به دیگر عوامل غلظت خون اظهار داشت: سیگار کشیدن نیز افزایش غلظت خون در فرد را به همراه دارد. افراد به منظور جلوگیری از این بیماری مصرف سیگار خود را کاهش دهند.

مرزبان ادامه داد: خون دادن در فواصل زمانی منظم و مصرف آسپرین می‌تواند کاهش میزان غلظت خون را در افرادی که با افزایش آن در بدن خود مواجه‌اند، ایجاد نماید. همچنین مصرف مایعات به میزان زیاد در این مسئله تأثیر می‌گذارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.