عفونت با فشار خون بالا در ارتباط است

سلامانه : عفونت ادراری علاوه بر ارتباط با بیماری‌ها و عفونت‌های کلیوی، با عارضه‌های دیگر نظیر کم خونی و فشار خون بالا نیز در ارتباط نزدیک است.

لطف الله محرابی استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مشکل عفونت ادراری در صورتیکه به موقع درمان نشود، می تواند به مشکلات جدی تری تبدیل شده و چه بسا به آسیب‌های خطرناک در ناحیه ادراری منجر شود.

وی افزود: متاسفانه عفونت‌های ادراری در مراحل اولیه مشکل و علائم خاصی به همراه ندارند و علائم آن در مراحل اولیه کمتر ظاهر می‌شود.

محرابی با اشاره به ارتباط عفونت‌های ادراری با بسیاری از اختلالات و بیماری‌های زمینه‌ای، تأکید کرد: عفونت‌های ادراری علاوه بر ارتباط با بیماری‌ها و عفونت‌های کلیوی با عارضه‌های دیگر نظیر کم خونی و فشار خون بالا نیز در ارتباط نزدیک است.

وی گفت: اگر عفونت‌های ادراری درمان نشوند، می توانند موجب بروز عفونت‌های کلیوی، کم خونی، فشارخون بالا و عفونت‌های رحمی در زنان باردار شده و حتی خطر سقط جنین را به دنبال داشته باشد.

محرابی خاطر نشان کرد: زنان باردار باید خیلی مراقب عفونت ادراری باشند به همین دلیل معاینه و مشاوره با پزشک به صورت ماهانه در این افراد بسیار ضروری بوده و می‌تواند خطر عفونت ادراری و کلیوی را در آنها کاهش دهد.

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.