تمرینات درد ناشی از کلید ستون فقرات را اینگونه انجام دهید

سلامانه : تمرینات درد ناشی از کلید ستون فقرات به صورت فعال انجام شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ اسماعیل ابراهیمی استاد فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی ایران در پانزدهمین سمینار تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات با اشاره به اینکه تمرینات درمانی در ستون فقرات و ماساژ جزء‌ حیطه‌های فیزیوتراپی است، گفت: همه کتابهایی که درباره مانوتراپی نوشته شده جزء‌ علم فیزیوتراپی محسوب می‌شود.

وی افزود: با پذیرش نظریه داروین در خصوص تکامل انسان باید گفت، که در واقع ستون فقرات انسان در شاکله زندگی خود به گرفتاری‌هایی دچار شد و بافت ستون فقرات وی در پاره‌ای مواقع به کلید مبتلا شد.

این استاد فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به وقوع کلید ستون فقرات در 17 دقیقه اظهار داشت: کلید ستون فقرات در 17 دقیقه ایجاد می‌شود و ادامه آن بیش از این مقدار زمان مشکلاتی برای فرد ایجاد می‌کند، ادامه کلید ستون فقرات تا 30 دقیقه سبب می شود پس از گذشت همین مقدار زمان، 50 درصد کلید ستون فقرات بهبود یابد و برگشت کامل آن 7 ساعت طول می کشد.

ابراهیمی تصریح کرد: در نتیجه ادامه کلید ستون فقرات بافت این ناحیه شل می‌شود و در ادامه آن صدمات ستون فقرات افزایش پیدا می‌کند، در صورتیکه بر اثر کلید عضله فرد دچار درد شود باید به درمان آن پرداخت هر چند در 90 درصد مواقع دردهای ناشی از آن کاهش می‌یابد.

استاد فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به توصیه‌هایی در خصوص کلید ستون فقرات و درد ناشی از آن عنوان کرد: درد ستون فقرات را که بر اثر کلید این ناحیه از بدن به وجود آمده است را باید کاهش داد یا از بین برد همچنین تمرینات مربوط به درمان آن را باید هر چه زودتر آغاز کرد و تکرار این تمرینات از اهمیت بالایی برخوردار است.

ابراهیمی بیان کرد: مشکل اصلی عضلات در هنگام کلید ستون فقرات درد نیست بلکه تحمل عضله است برای برطرف کردن این مسئله تمرینات مربوط به درد ناشی از این مسئله به  صورت فعال انجام شود در انجام این تمرینات به دنبال درمان بیمار هستیم و نمی‌خواهیم،‌وی ورزش حرفه ای انجام دهد هر چند امروزه ورزش ما صدمه زا محسوب می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.