فعالیت‌ بدنی خطر آلزایمر را کاهش می‌دهد

سلامانه : مطالعات نشان داد فعالیت بدنی، کم و بیش نقش مهمی در سلامت بدن دارد و به طور گسترده‌ای در پیشگیری از زوال عقل مؤثر است.

 به گزارش فارس، مطالعات چندین سال نشان دادند فعالیت بدنی کم و بیش نقش مهمی در سلامت بدن و در پیشگیری از زوال عقل به طور گسترده‌ای ایفا می‌کند.

ورزش و آلزایمر

مطالعه‌ای که توسط انجمن عصب شناسی لانسِت انجام شد نشان داد فعالیت بدنی منظم می‌تواند اثر محافظتی در برابر شروع آلزایمر داشته باشد و حتی در جلوگیری آلزایمر در افراد مستعد ژنتیکی موثر است.

مطالعه‌ای دیگر در آرشیو طب داخلی، در کنفرانس بین المللی انجمن آلزایمر در 19 ماه ژوئیه 2011 تایید کرد ورزش منظم خطر ابتلا به زوال شناختی و زوال عقل را کاهش می‌دهد.

با توجه به مطالعه‌ای که توسط محققان در چندین دانشگاه آمریکا انجام شد، توسط موسسه ملی بهداشت در 31 ژانویه 2012 مورد حمایت و کمک مالی قرار گرفت و این مطالعه در گزارش‌های آکادمی علوم آمریکا به چاپ رسید؛ نتایج این مطالعه نشان داد انجام ورزش به طور متوسط با حافظه بلند مدت در ارتباط است.

یکی از آخرین مطالعات انجام شده مطالعه‌ای است که محققان مغز و اعصاب در دانشگاه «راش» در ماه آوریل سال 2012 انجام دادند و نشان داد فعالیت بدنی روزانه می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به زوال شناختی و مبتلا شدن به بیماری آلزایمر حتی در افراد بیش از 80 سال موثر باشد.

چندین نتیجه می‌توان از این پژوهش‌های مختلف گرفت: سه روز در هفته و روزی 30 دقیقه ورزش می‌تواند برای سلامت بدن مفید باشد.

با پژوهش‌هایی که سال‌های سال انجام شده است مشخص شد ورزش و فعالیت بدنی برای سلامت روان، از بین رفتن استرس و فعالیت ذهنی مفید است؛ در میان افراد مسن فعالیت بدنی می‌تواند یک عامل اضافی برای کاهش خطر ابتلا به زوال عقل باشد البته بهتر است با یک رژیم غذایی سالم و عدم اعتیاد همراه باشد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.