شرایط ویژه دریافت دارو بدون نسخه

سلامانه : بیماران مزمن و صعب العلاج که عدم دسترسی آنها به دارو سلامتشان را به مخاطره می‌‌اندازد می‌توانند با استناد به نسخ قبلی خود و تایید دکتر داروساز نسبت به دریافت داروی مورد نظر خود از داروخانه اقدام کنند.

دکتر محمدرضا دری عضو هیات مدیره انجمن داروسازان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه ارائه داروی نسخه‌ای، بدون نسخه به بیماران تخلف است؛گفت: این قانون سالیان متمادی در حوزه دارویی وجود داشته است اما داروساز در شرایط خاص می تواند بدون نسخه دارو را در اختیار بیمار قرار دهد.

وی افزود: ارائه دارو بدون نسخه برای بیماران صعب العلاج و مزمن تنها با سنجش شرایط عمومی بیمار و همچنین اعتماد دو طرفه ممکن می‌شود.

 این دکترای داروسازی با اشاره به اینکه اگر داروساز به زمینه بیماری مراجعه کنندگان آشنایی داشته باشد راحت تر می‌تواند به ارائه خدمات دارویی بپردازد، ادامه داد: داروساز در موارد خاص که بیمار دسترسی به نسخه خود ندارد و سلامتش در شرف تهدید است می‌ تواند فقط برای مدت 48 ساعت داروی مورد نیاز را در اختیار او قرار دهد.

به گفته وی اگر مسئول فنی داروخانه‌ای بدون نسخه دارو را در اختیار بیماران قرار دهد خلاف ضوابط و مقررات عمل کرده است که باید در چارچوب قوانین با او برخورد شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.