نقش مکمل‌های پروبیوتیک در کاهش اضطراب

سلامانه : متخصصان دانشگاه آکسفورد اظهار داشتند: باکتری‌های روده می‌توانند روی سیستم ایمنی تاثیر بگذارد و در نتیجه عملکرد مغز را هم تحت تاثیر قرار دهند.

به گزارش ایسنا بررسی‌های جدید نشان داد مصرف مکمل‌هایی برای افزایش پروبیوتیک‌ها در بدن می‌تواند فرآیندی را که مغز افراد پیام‌های احساسی را پردازش می‌کند تغییر و میزان اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.

«فیلیپ بورنت» یکی از متخصصان دانشگاه آکسفورد گفت: در این بررسی از 45 فرد سالم 18 تا 45 سال درخواست شد از مکمل‌های پروبیوتیک‌ برای تقویت باکتری‌های مفید یا از دارونما در دوره‌ای سه هفته‌ای مصرف کنند. سپس با کمک تست‌های کامپیوتری چگونگی پردازش پیام‌های احساسی همچون کلمات مثبت و منفی ارزیابی شد.

درطول این مطالعه مشخص شد افرادی که از مکمل‌های پروبیوتیک مصرف کرده بودند توجه کمتری به کلمات و اطلاعات منفی داشته و تمرکزشان بیشتر روی اطلاعات مثبت بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خلیج تایمز، متخصصان مطمئن نیستند چگونه تغییرات در باکتر‌ی‌های روده می‌تواند روی مغز تاثیر بگذارد. برخی محققان معتقدند عصب واگ که مسئول انتقال پیام‌های حسی از روده به مغز است در این تاثیرگذاری نقش دارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.