دل‌نگرانی تازه خانواده‌های آمریکایی/

با قلدری کردن آنلاین کودکان چه کنیم؟

با قلدری کردن آنلاین کودکان چه کنیم؟

سلامانه :یک سوم والدین آمریکایی باور دارند، فرزندان‌شان می‌توانند در فضای وب قلدری کرده و دیگران را آزار دهند.

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، نتایج بررسی‌های دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد، یک سوم کودکان فرستادن پیام معنادار به فردی خاص در فضای وب را امتحان می‌کنند، در حالی که تنها یک ششم کودکان معتقدند ارسال چنین پیام هایی صحیح نیست و سبب دلخوری افراد می‌شود.

 
نتایج پژوهشی که توسط متخصصان انجمن خیریه مبارزه با قلدری آمریکا و شرکت تولید نرم افزار مک آفی انجام گرفته نشان می دهد، 33 درصد والدین از قلدری کردن فرزندان‌شان در فضای وب نگران هستند، در حالی که تنها 6 درصد آنها از تصور قربانی قلدری شدن فرزندان‌شان در فضای وب رنج می‌برند.

 
لوک روبرتز، یکی از مسئولان انجمن خیریه مبارزه با قلدری گفت:«علی رغم این که قلدری کردن آن لاین به معضلی بزرگ تبدیل شده، اما برای مبارزه با آن متولی خاصی وجود ندارد. »


او افزود:«باید فضای وب را به منطقه ای امن و عاری از خطر تبدیل کنیم تا کودکان و نوجوانان بتوانند به راحتی تفریح و با افراد گوناگون ارتباط برقرار کنند. همچنین باید به آنها بیاموزیم، مسئولیت اعمال‌شان را در فضای وب بپذیرند.»

 
نیمی از والدین اعلام کرده اند، ترجیح می دهند شرایطی ایجاد شود تا تجهیزات حفظ امنیت فضای وب در مدارس نصب شوند.


اما جین کروس، مدیر اجرایی و بنیانگذار انجمن مبارزه با قلدری گفت:« والدین باید علاوه بر گفت‌و‌گو با فرزندان، ایجاد امکانات لازم برای ایمن کردن فضای وب، با فرزندان قلدرشان به شدت برخورد کنند.»

 

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.