پیاده روی کردن کلید تندرستی سالمندان

پیاده روی کردن کلید تندرستی سالمندان

سلامانه :یافته های تازه دانشمندان نشان می دهد، یک ساعت پیاده روی در روز خطر بروز سکته مغزی را تا یک سوم کاهش می دهد.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دانشمندان انجمن مغز بریتانیا اعلام کردند، خطر بروز سکته مغزی، هر یک از افراد را فارغ از سن، نژاد و جنسیت، تهدید می کند. اما افرادی که بیش از 55 سال سن دارند، آمریکایی‌های آفریقایی، اسپانیایی یا آسیایی تبار هستند و سابقه بروز سکته مغزی در خانواده شان وجود دارد، بیشتر از سایرین در معرض سکته مغزی قرار دارند.   


سکته مغزی، بیشتر از افراد دیگر، کهنسالان بی تحرک را تهدید می کند. به عبارت دیگر، پیروی کردن از سبک زندگی سالم - کنترل وزن و ورزش کردن - خطر بروز سکته مغزی را در کهنسالان به شدت کاهش می دهد. 


پژوهشگران مدرسه پزشکی کالج سلطنتی لندن تلاش کردن با بررسی میزان پیاده روی کهنسالان، میزان خطر بروز سکته مغزی را در میان آنها بسنجند.  
محققان، بیش از سه هزار و چهارصد مرد سالم 60 تا 70 ساله بریتانیایی را از سال 1998 تا سال 2000 تحت نظر داشتند و میزان فعالیت جسمی روزانه - فعالیت های روزمره و ورزش کردن - آنها را اندازه گیری می کردند. 


این افراد بر اساس زمان پیاده روی کردن روزانه به پنج گروه زیر تقسیم شدند:


1- صفر تا سه ساعت در هفته
2- چهار تا هفت ساعت در هفته 
3- هشت تا 14 ساعت در هفته 
4- 15 تا 21 ساعت در هفته
5- بیش از 22 ساعت در هفته 


افراد شرکت کننده در این مطالعه، به طور میانگین، هفته ای هفت ساعت پیاده روی می کردند. دانشمندان دریافتند، مردانی که بین هشت تا 14 ساعت در هفته پیاده روی می کردند در مقایسه با افرادی که بین صفر تا سه ساعت در هفته پیاده روی می کردند یک سوم کمتر در معرض سکته مغزی قرار داشند و مردانی که بیش از 22 ساعت در هفته پیاده روی می کردند نیز کمتر از دو سوم افراد حاضر در مطالعه در معرض سکته مغزی قرار داشتند. 


در مجموع، 42 درصد افراد شرکت کننده در این مطالعه بیش از هشت ساعت و 9 درصد آنها نیز بیش از 22 ساعت در هفته پیاده روی می کردند.


مقایسه افرادی که پیاده روی می کردند نشان داد، کسانی که سریع قدم بر می دارند یک سوم کمتر از افرادی که چنین نمی کنند در معرض سکته مغزی قرار دارند، اما این به آن معنا نیست که این افراد بیشتر از سایرین پیاده روی می کنند.


انجمن قلب آمریکا توصیه کرده، بزرگسالان باید دست کم 150 دقیقه در هفته پیاده روی کنند تا تندرستی شان حفظ شود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.