جوانی مغز پیر با مصرف اسید فولیک

جوانی مغز پیر با مصرف اسید فولیک

سلامانه :مکمل‌های اسید فولیک می‌توانند سلامت روح و روان و حافظه افراد 50 سال به بالا را ارتقاء دهند.

 
به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، ویتامین ب 9 مورد نیاز بدن که منبع اصلی فولیک اسید است را می توان با گنجاندن اسفناج، حبوبات و جگر در رژیم غذایی به دست آورد. همچنین زنان باردار با مصرف روزانه مکمل های اسید فولیک می توانند از به دنیا آمدن نوزادی با اختلال اسپینا بیفیدا (spina bifida ) پیشگیری کنند. این اختلال، ضایعه ای در ستون فقرات است که در نتیجه یکی نشدن کامل قوس های مهره ای در خط وسط ایجاد می‌شود.

 
اکنون، دانشمندان دریافته اند اسید فولیک تاثیر مخرب پیری و سالخوردگی بر مغز را کاهش می دهد.


دکتر جین دورگا و همکاران اش در دانشگاه واگنینگن هلند بر روی بیش از 800 مرد و زن 50 تا 70 ساله که میزان اسید فولیک بدن شان پایین بود مطالعه کردند. در طول بیش از سه سال این افراد روزانه 800 میلی گرم اسید فولیک یا دارو نما مصرف کردند.


نتایج آزمون سنجش حافظه پیش و پس از آزمایش ها نشان داد عملکرد حافظه افرادی که مکمل اسید فولیک مصرف کرده اند به خوبی افراد 45 تا 65 ساله است.


مصرف روزانه اسید فولیک نیز سبب کاهش میزان هموسیستئین ( یک نوع ماده شیمیایی درون خون ) می شود که رابطه مستقیمی با ابتلا به بیماری قلبی و زوال عقل دارد.


جوانب مثبت و منفی 


دانشمندان معتقدند باید افراد را به گنجاندن مواد غذایی سرشار از ویتامین ب 9 مثل اسفناج، حبوبات و جگر به رژیم غذایی یا مصرف روزانه مکمل های اسید فولیک تشویق کرد.


کاهش سریع تنوع غذایی و مصرف بیش از اندازه غذاهای فرآوری شده سبب کاهش میزان اسید فولیک بدن می شود. 


مقامات وزارت بهداشت و کشاورزی آمریکا و کانادا برای پیشگیری از تولد نوزادان مبتلا به اختلال اسپینا بیفیدا به مواد غذایی مانند آرد اسید فولیک اضافه می‌کنند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.