نقش تشخیص‌های غلط پزشکان در افزایش هزینه‌های درمانی

سلامانه :معاون اسبق وزارت بهداشت و کارشناس اقتصاد و سلامت با اشاره به اینکه برای دستیابی به نظام سلامت کارآمد لازم است شاخص‌های ریز مدیریتی و در نظر گرفته شود، گفت: دولت نهم و دهم وضعیت بدی را برای نظام سلامت ایجاد کردند.

به گزارش ایسنا، دکتر اکبری در همایش «دولت تدبیر و امید، دانشگاه‌های علوم پزشکی، چالش‌ها و راهکارها» با بیان اینکه اعتدال می‌تواند تعاریف مختلفی داشته باشد اما گاه برداشت برخی مسئولان از تعریف اعتدال اشتباه است، تصریح کرد: مبانی مدیریتی اعتدال، تولید منابع مالی، تخصیص مناسب این منابع و مدیریت آنها است.

وی با اشاره به نقش پررنگ هزینه‌های دارویی بر افزایش هزینه‌های سلامت در جامعه خاطرنشان کرد: یک بخشی از این افزایش هزینه‌های دارویی و بیمارستانی به دلیل غلط بودن تشخیص‌های سرپایی پزشکان است. یکی از مصادیق اعتدال آن است که در بیمارستان‌ها به شکل غیرعلمی عمل نشده و مشاوره و مداخلات بی‌دلیل برای بیمار تجویز نشود.

اکبری با تاکید بر اینکه در بحث اعتدال نباید مسائل مختلف را با یکدیگر در هم آمیخت، اظهار کرد: لازم است مسئولان با استفاده از منابع کم موجود بتوانند به خوبی عمل کنند و شرط اول برای استفاده از این منابع علم و مدیریت منبع است.

وی افزود: شروط دیگر برای استفاده بهینه از منابع داشتن شجاعت و محوریت قرار دادن علاقه به مردم از سوی سیاستگذاران است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.