۴۰ تالاب بین المللی کشور در معرض خشک شدن قرار دارند

سلامانه : مشاورعالی رییس محیط زیست کشور گفت:هم اکنون250 تالاب شور، لب شور، شیرین، دائم و موقت در کشور وجود دارد که از این میزان 40 تالاب به علت استفاده بی رویه از منابع و ذخایر آب زیرزمینی در معرض خشک شدن قرار دارند.

اسماعیل کهرم ، روز پنجشبنه درگفت وگو با ایرنا درعسلویه افزود: با درایت و تدبیر سازمان محیط زیست کشور طرح و لوایحی در این زمینه تقدیم مجلس شورای اسلامی شد که هم اکنون در دستور کار مجلس قرار گرفته است تا با اتخاذ قوانینی از خشک شدن این تالاب های بین المللی جلوگیری به عمل آید.

وی اضافه کرد: استفاده بی رویه از ذخایر آب زیرزمینی، نگه داشتن و ذخیره آب در پشت سدها، حفرچاه های کشاورزی درنزدیکی تالاب ها، کاهش میزان حجم ورودی آب رودخانه ها به تالاب ها به دلیل مصارف دیگر ، موجب شده است تا حیات پنج میلیون پرنده ای که در طول سال در تالاب ها و حاشیه آنها زندگی می کنند درمعرض خطر قرار گیرد.

مشاورعالی رییس محیط زیست کشور بیان کرد: برای حفظ محیط زیست و حیات پرندگان، گیاهان و حیات وحش باید مانع استفاده بی رویه از آبها و ذخایر آب زیر زمینی شد. 

همایش آموزشی مشترک فرمانده هان یگان های حفاظت سازمان های محیط زیست، جنگل ها و مراتع و شیلات کشور که از روز چهارشنبه درعسلویه استان بوشهر آغاز شده تا فردا (جمعه) ادامه دارد.ک/3

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.