مصرف آجیل خطر مرگ بر اثر سرطان و بیماریهای قلبی را کاهش می دهد

سلامانه :محققان می گویند کسانی که به طور منظم آجیل مصرف می کنند کمتر بر اثر ابتلا به سرطان یا بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند.

پژوهشگران دانشگاه هاروارد در این تحقیقات 30 ساله خود به بررسی وضعیت سلامت119 هزار مرد و زن پرداختند و دریافتند در مدت زمان انجام این تحقیقات کسانی که به طور روزانه آجیل مصرف می کردند 20 درصد کمتر از افرادی که اصلا مصرف کننده آجیل نبودند ، جان سپردند.


محققان می گویند حتی مصرف اندک آجیل نیز به تناسب می تواند خطر مرگ را کاهش دهد.


به گفته پژوهشگران ، کسانی که در طول هفته هفت بار یا بیشتر آجیل مصرف می کنند در مقایسه با دیگران که اصلا آجیل نمی خورند ، خطر مرگ بر اثر بیماری قلبی در آنان 29 درصد و خطر مرگ بر اثر سرطان 11 درصد کاهش می یابد.


محققان هنوز به درستی نمی دانند که چطور آجیل می توانند چنین نقشی را در بهبود سلامت انسان ایفا کنند اما گمان می کنند اسیدهای چرب اشباع نشده ، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی موجود در آجیل می تواند کلسترول ، سوخت و ساز و دیگر مشکلات را کاهش می دهد.


حتی دکتر ینگ بائو از بیمارستان زنان بوستون می گوید این باور عمومی وجود دارد که مصرف زیاد آجیل موجب چاقی می شود اما برخی یافته ها خلاف این موضوع را نشان می دهد.


دکتر رابرت اکل رئیس سابق انجمن قلب امریکا نیز می گوید هنوز باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد، افرادی که آجیل بیشتری مصرف می کنند ممکن است آن را به شیوه های مختلف مثلا افزودن به سالاد استفاده کنند که چنین آثار سودمندی ممکن است ناشی از مصرف برگ های سبز سبزیجات نیز باشد.


دکتر رالف ساکو از متخصصان اعصاب دانشگاه میامی که وی نیز از مسئولان سابق انجمن قلب امریکا بوده است ، با این نظر موافق است و می گویند گاهی اوقات زمانی که افراد آجیل مصرف می کنند ، کمتر به استفاده از برخی خوراکی ها مانند چپس سیب زمینی روی می آورند که این خود می تواند تاثیر مفیدی در پیشگیری از مصرف مواد غذایی ناسالم داشته باشد.


آسوشیتدپرس از دالاس گزارش داد پیشتر نیز برخی تحقیقات از احتمال ارتباط بین مصرف آجیل با کاهش خطرات بروز بیماری های قلبی ، دیابت ، سرطان روده و دیگر امراض خبر داده بود.


در سال 2003 میلادی سازمان دارو و مواد غذایی امریکا اعلام کرد مصرف روزانه آجیل ها می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد. این سازمان درباره مصرف بیش از حد آجیل ها به دلیل کالری بالای آنها هشدار داده بود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.