مصرف غذای مانده و شور، عامل سرطان معده

سلامانه : یک فوق تخصص گوارش، با بیان اینکه سرطان معده، بیشتر در گروه خون a دیده می شود، گفت: مصرف غذاهای مانده و شور سیگار می تواند از عوامل بروز سرطان معده باشد.

 
به گزارش شبکه خبر، یک فوق تخصص گوارش با بیان اینکه سرطان معده بیشتر در گروه‌ های خونی A دیده می‌ شود، گفت: مصرف غذاهای مانده، شور و سیگار می‌ تواند از عوامل بروز سرطان معده باشد.
 
سیدمحمود اسحاق‌ حسینی، فوق تخصص بیماری‌های گوارشی اظهار داشت: سرطان معده جزو سرطان‌هایی است که بیشتر درمردان بروز می‌کند که متاسفانه در حال گسترش است و اگر در مراحل ابتدایی شناخته شود می‌توان به بیمار کمک کرد.

به گفته وی ، از عوامل احتمالی بروز سرطان معده می‌توان میکروب هلیکو باکتر پیلوری اشاره کرد که این میکروب در ایجاد زخم‌های معده نقش‌های مهمی برعهده دارد و افرادی که دچار بیماری ورم معده هستند اگر درمان نشوند نهایتاً به سرطان معده مبتلا خواهند شد.

اسحاق حسینی افزود: نوع غذاهای مصرفی در بروز سرطان معده نقش اساسی برعهده دارد افرادی که از غذاهای نمک سود شده مانند ماهی‌های دودی و شور بی‌رویه استفاده می‌کنند، ریسک سرطان معده در این افراد بیشتر است همچنین غذاهایی که دارای نیترات، از عوامل خطر بروز سرطان معده محسوب می‌شوند چرا که نیترات‌ها به وسیله باکتری‌های موجود در روده به نیتریت تبدیل می‌شوند که خود زمینه‌ساز سرطان معده هستند البته سیگار و الکل نیز از عوامل شناخته شده بروز سرطان معده اند.

این فوق تخصص گوارش بیان کرد: گروه‌های خونی نیز در بروز سرطان معده نقش دارند که سرطان معده بیشتر در گروه‌های خونی A  دیده می‌شود و کسانی که مشکلات اقتصادی دارد و در سطح پائین‌تری زندگی می‌کنند، بروز سرطان معده بیشتر است و مصرف غذاهای مانده و سیگار می‌تواند از عوامل بروز سرطان معده باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.