استفاده از لوازم آرایشی ارمغان کمبود «اعتماد به نفس»

سلامانه :امروزه مسئله‌ای که به شدت ذهن روانشناسان و کار‌شناسان علوم اجتماعی و یا حتی خانواده‌ها را به خود درگیر کرده است، دیدن چهره دختر و پسرهای نوجوانی است که زیبایی خدادادی خود را با مصرف مواد آرایشی به منظور رسیدن به زیبا کاذب اما مطلوب پنهان می‌کنند.

محمد شریفی صادق، کار‌شناس مسائل روانشناسی و اجتماعی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ضمن بیان علل و عوامل پائین آمدن سن استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی افزود: این امر یک مسئله اجتماعی است که البته معطوف به فرهنگ یک اجتماع است. 

نوجوانانی که در این طیف قرار می‌گیرند، دچار خود کم بینی هستند و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که افراد خودشان را دست کم بگیرند. 

وی اظهار داشت: در کشورهای اروپایی در مقایسه با ایران باید گفت که درست است که جوانان امروزه از الگویی به نام غرب استفاده می‌کنند اما آن‌ها خود در مصرف لوازم آرایشی سطح کمتری دارند. 

وی با اشاره به این موضوع که متاسفانه این امر یک گره روان‌شناختی محسوب می‌شود، گفت: استفاده از لوازم آرایشی مخصوص خانم‌ها نیست و این خود کم بینی گاهی گریبانگیر آقایان هم می‌شود هرچند با روش‌ها و متدهای مختلف مانند نوع پیرایش مو و یا حتی آرایش صورت همراه است. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.